Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vektornfl

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon alap, nagyon hülye kérdéseim lennének :))

    Van egy Samsung Q80t Tv-m + Ds218+ nasom és plexet használok. Elsősorban tékából kivett filmeket/sorozatokat nézek :). Szeretem mindig az elérhető legjobb minőségű formában nézni az anyagot, szóval amit lehet 4k+hdr-ben veszek ki. Nas se régóta van meg és a plexet is csak pár hónapja használom, de nagyon tetszik a felület. Van, amikor 4ks filmet tök simán lejátszik a rendszer probléma nélkül és van amikor nem indul el, nem jelenít meg feliratot, vagy menet közben megakad a lejátszás.

    Azt szeretném kérdezni, hogy:

    1. mennyit segítene egy asztali médialejátszó?
    A tvn ugye van plex kliens és egy jobb kategóriás idei tv nem értem mikor, miért nem birkózik meg a feladattal.

    2. Azt tudom, hogy ez a Tv nem alkalmas dolby vision-re. Ha médialejátszó képes kezelni a formátumot, akkor gond nélkül le fogja tudni játszani a tv?

    3. Olyan esetben, amikor a tv-n lévő plex kliens és a médialejátszó is le tudja játszani az adott filmet, akkor a megjelenítés minősége várhatóan jobb lesz médialejátszóval?

    Az elsődleges cél az lenne, hogy nagyjából minden formátumot plexen keresztül probléma nélkül le tudjak játszani, mert elég idegesítő, amikor kiveszem a tékából az 50 gigás filmet, elhelyezkedek és utána kiderül, hogy nem tudom rendesen lejátszani :D A hang lejátszás kb. lényegtelen, mert (késő)este szoktam filmezni társasházban, szóval tv hangszóró/fülhallgató :). Tudtok erre a célra ajánlani valamit?

    Hiába próbálok az alapoknak utána olvasni: formátumok, kodekek, fps, bit, stb. mindig csak részinformációkat találok, amiből nem áll össze a kép. Nem tudtok linkelni valamit, ahol alap szinten össze vannak foglalva a tékás filmnézés technikai részletei (milyen hardverhez, milyen film verziót érdemes beszerezni, mi mitől függ...)

    Nagyon köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák