Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazenke

    őstag

    válasz Beni2360 #77650 üzenetére

    na erről jut eszembe a minap kipróbáltam azt hogy ugoos am6b+ al lejátszottam egy P7 FEL teszt filmet és megállítottam egy adott másodpercnél. A tv másik hdmi bemenetén ugyanezen másodpercnél az apple tv-vel állítottam meg a filmet ami ebben az esetben "csak" HDR mert nem ismeri fel ezen dolby vision formátumot. Oda -vissza váltogattam minél gyorsabban úgy hogy mindíg csak a képernyő kisebb részére koncentráltam hogy tényleg csak az adott területeket jegyezze meg az agyam hogy mit látok. Én mindössze annyit fedeztem fel hogy hogy az apple tv képe talán picit sötétebb de ez akár korrigálhatom is . De ez is olyan pici különbség volt hogy ha nem egymás után látja a szemem akkor nem veszem észre. Azt kell mondjam hogy számomra onnantól kezdve hogy a helyes szinek jelennek meg tehát nem lila és zöld mint amikor nem bír mit kezdeni a dinamikával a lejátszó szóval onnantól kezdve mindegy mert mindkét esetben élvezhető a képtartalom és csak angyon erős szőrszálhasogatással lehetne különbséget tenni (nekem nem is megy ) .Úgyhogy én most is azt mondom sokkal fontosabb hogy egy lejátszó laggol e mint hogy teljesértékű dolby vision vs jóminőségű hdr. Ez a p7 dolog egy kicsit túltolt dolognak tűnik. Lehet hogy oleden más lett volna a helyzet nekem csak miniledes tcl tévém van

Új hozzászólás Aktív témák