Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ugyes

    aktív tag

    válasz imis #2654 üzenetére

    Nekem sincs teljesen lekódolva az első kötet. De hiába állítom vissza snapshotból azokat az alkalmazáskönyvtárakat, amelyek érintettek, nem indulnak el az alkalmazások.
    A csak SSH-n elérhető volume0-ban is történtek módosítások nagy valószínűleg, amelyek nem engedik a működést.
    Szóval én várok. Főként azért, mert elutazom. A gép üzemel, lekapcsolva a külső hálóról, de kiszolgálja tárhelyként a fő Plex szerveremet.
    Mentettem, amit tudtam. Nem kellett sokat, mert van mentésem. És a most hétfői online mentésem is sértetlen.
    Attól tartok viszont, hogy ha kikapcsolom ismét, akkor inicializálással kezdene, és mindent gyalulna. Azt ígérte a Support, hogy megkeresnek és megvizsgálják a NAS-omat. Mondjuk sok ezren vagyunk a világon, akik érintettek, így nem biztos, hogy már ma éjjel keresni fognak...

    Ez az eset arra késztet, hogy felülvizsgáljam a terveimet, hogy mit teszek a NAS-ra. Eddig sem volt sok minden (Plex, Roon, Calibre-Web, xTeve, torrent kezelő). Inkább adatmentésre, tárolásra szolgált. Még rá akartam tenni a Nextcloud-ot és a Photoprism-et. De tartok tőle, hogy külön gépen lesznek és a NAS csak adattárolásra szolgál majd, volume2-3 -on, szigorúan. Sajnos nem lehet megadni a telepítési helyét az alkalmazásoknak. Ezért sem használom a Photo Gallery3-at, mert csak a volume1-re tud képeket szinkronizálni a mobilokról (nem gondolom, hogy ezen hamar változtatnak).
    A UPC modem/router nem tud NAT-loopback-et kezelni (Nextcloudhoz kellene, hogy egy bejelentkezésként tudjak mobilról belépni), ezért lehet veszek majd egy külön routert. Igaz akkor újra kell konfigurálnom minden hálózati eszközt (néhányhoz külön embert kell hívjak).

  • miller79

    tag

    válasz imis #2654 üzenetére

    Raid1 volt, vagy hogy volt a 2. vinyo? Nekem még itt pihen kikapcsolva... Viszont elég későn vettem észre (tegnap hajnalban) a problémát. Nem tudom meddig jutott a dolog. Viszont volt ki-be kapcsolás és nem jött a zsaroló képernyő.

Új hozzászólás Aktív témák