Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sunsetjoy

    tag

    Üdv!
    Jómagam is egy ilyen router vételén gondolkozom, azért tévedtem el a topikba. Amiért kiszemeltem, az az, hogy éjjel szinte full hangtalanban és minimum fogyasztással pörögjön a torrent, mint a buszkerék... eleinte egy kis gépben gondolkodtam, de ezt olcsóbbnak találom így hirtelen (17-18k HUF)
    A fórum utolsó kb. 1000 hsz-ének átolvasása után az alábbiakat tudtam magam leszűrni:
    - gyári program, gyári firmware torrent seedhez nem oké (jelenleg még csak publikuson nyomulok, ahová nem töltök fel a letöltés alattin kívül, de mindez változhat), de pl. a letöltés melletti visszaseed megy vele?
    - konkrétan usb-s külső táras winchester kell hozzá, vagy mondjuk elég egy két kábelből álló összekötés is (egy a tápkábel, egy meg az IDE-USB kábel)? Jelenleg van egy ilyenem, hurcolászós 80gb-os mellé
    -időm nem nagyon lenne a különféle scriptek behekkelésére (bár úgy érzem, hogy bele tudnék jönni, csak más dolgom is van:), de egy Oleg firmware még menne. Amellé csak pl. megfelelő linuxos torrent progi kellene, ami van annyira intelligens, hogy kezelhető legyen így?
    - maximum munkahelyről ssh-znék be rákukkantani, semmi extra
    - jelenleg chellohoz, később talán digis net mellé

    Rövid infó, vélemény, javaslat?

    A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

  • Sunsetjoy

    tag

    válasz r3pl4y #3251 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Szerintem szutyi gépet összerakni egy lendülettel talán drágább... nem sokkal, de az. Hiszen a gép mellé még kell egy router is, ugye ;]
    Ezek szerint, amit leírogattam, mint fórumból vett infó, az igaz meglátás. De egy kérdésre nem kaptam konkrét véleményt:
    "konkrétan usb-s külső táras winchester kell hozzá, vagy mondjuk elég egy két kábelből álló összekötés is (egy a tápkábel, egy meg az IDE-USB kábel)? Jelenleg van egy ilyenem, hurcolászós 80gb-os mellé" ? Vagy csak az a lényeg, hogy linuxot kell felrakni arra a vinyóra, hogy lehessen moddolni a linuxot rajta? (Van egy rendszergizdai szakmám, talán boldogulok vele:)

    Amúgy tényleg nem szeretnék mást, csak éjjeli menedéket (izé letöltést)... :D

    Általában hardveres-szoftveres témát körbejárom, tájékozódom, mielőtt beleugrok. A pH! fórumja mindig segített :) De még pluszban megkérdezek pár egyént.

    A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

  • Sunsetjoy

    tag

    válasz Bocsek #3268 üzenetére

    Kösz a plusz infókat.
    Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a szakma kifejezést. Papírom van róla,(simán OKJ-s, szóval érted a szintet...) érdekel a dolog (a hozzáértésem a rendes gyakorlás hiányában lassabban növekszik...) Linux oprendszerrel pedig csak suliban foglalkoztam olyan 4-5 éve valamilyen szinten. A kijelentést amolyan poénnak szántam, lehet hogy nem úgy sült el, ahogy gondoltam.
    Oké, a drágább gép dolgot visszaszívom, attól függ hogy mennyire szutyok a gép:) De az hótbiztos hogy ez halkabb, meg kevesebbet fogyaszt. Ezt le lehet szögezni.
    Szóval a vásárlás előtti tudnivalókat már megtudtam innen, köszi. Ha megveszem, akkor majd jövök... :DDD xD

    A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

Új hozzászólás Aktív témák