Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • venom1989

    újonc

    Sziasztok !

    Szeretnék segítséget kérni. Van egy asus rt-n65U routerem upc 240/20-as nettel, és egy cisco epc3212-es kb. 3 éves modemmel. A lényeg igazából, hogy néha nem látja pár kliens a 2.4 ghz-es hálózatot... random jön elő a probléma és "magától" megoldódik.De olyan is előfordul, hogy látja, de nem tud rácsatlakozni. Lefuttattam a hibaelhárítást, annyit ír, hogy a DNS szerver nem válaszol... ok megváltoztattam a dns szervert a google szerverre 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re, semmi eredmény. Aztán gondolkoztam, hogy mi van ha statikus ip-t adok mindegyiknek, de az se használt. Néha segít ha az adott eszközön eltűntetem a hálókártya drivert, DE van, hogy ez sem segít... A hiba akkor is előjön, ha nem megy torrent, vagy csak egy eszköz van a hálózaton, de működik úgyis csomószor, hogy rajta van 5 kliens és kb. 25 mb/s-el jön le vmi, szóval tanácstalan vagyok. Az 5 ghz-es része full jó, semmi gond vele. A router kb. fél éves és rosszul vagyok már tőle :D azért vettem, hogy a net sebességét ki tudjam használni...mindig volt valami szűk keresztmetszet, ami épp belassította, de tökre örültem, hogy na majd ez... aha szívem szerint visszaraknám a 4-5 éves 100 mb-es tp-linket, mert azzal sose volt gondom. Még egy érdekesség, nem tudom mennyire lehet ez probléma... Van egy 2,4 ghz-en működő billentyűzetem és egerem, amely, ha megy mondjuk 10 mb/s letöltéssel vmi torrent ezen a frekvencián, akkor laggol az egér. Gondolom telített lesz a freki, de ezért kérdezném, hogy nem lehet-e az, hogy az egér és billentyűzet, valamint a szomszédoknál lévő, kb. +6 hálózat... ami gondolom ugyanúgy 2,4-es, idővel emiatt nem lesz látható egyszerűen az én hálózatom? (amúgy a tp-linkes routernél ez sem okozott fennakadást anno.)
    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák