Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atiska007

    senior tag

    válasz Kitakat #2629 üzenetére

    nekem is pontosan így van.

    Szóval van valakinek esetleg ilyen irányú tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

    Mittudomain!

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Kitakat #2629 üzenetére

    Nálam az Y kábel nem játszik mert szükségem van a második USB-re is (webcam itt is megírtam) azaz nálam a rack is kap tápot.
    Anno még a WL-500gP-nél vettem észre, hogy képes visszatáplálni a routert viszont ebből még nem volt gondom.

    A mai napig azt az ICY BOX IB-290-es rack-et használom a Miteck USB hub tápjával (pont jó a csatlakozója a rackhez), amit több mint három éve írtam is (persze mostmár az RT-N16-al megy).

    Egyébként nekem is több mint 3 év (non-stop működés után) után tönkrement a WL-500gP tápja gyakorlatilag egyik napról a másikra minden előjel nélkül (talán halványan világított az összes LED, de már nem emlékszem biztosan). Mivel nekem még totál az első szériás volt a WL-500gP (még abból a szériából, ahol a WiFi erősítőjéhez rossz ellenállást tettek) ezzel a több mint 3 évvel vsz. messze szerencsésebb voltam mint a többiek akiknek már jóval korábban tönkrement a táp, bár később vették a routert.
    Azaz azt mondanám bár a külön táplált USB rack nem akadályozta meg, hogy tönkremenjen a router tápja, jelentősen meghosszabbította az élettartalmát.

    Szerencsére ez már akkor történt amikor már megvolt az RT-N16 és akkor még párhuzamosan használtam a kettőt, hogy az RT-N16-os firmware cserék (akkoriban sűrűn csereberéltem) ne szakítsa meg a netet mivelhogy nemcsak egyedül használlom és fontos volt a stabilitás.
    Egyébként annó talán Laca012 írta le, de ma már totál közismert a probléma és annyi leírás van hozzá, hogy dunát lehetne rekeszteni vele. Megpróbáltam most kigooglizni a Laca012 leírását, de pl. ezt találtam amit nem is ismertem, de ez is jó.

    A javítás nekem ha jól emlékszem 70Ft-ba került, mert vennem kellet egy 1500µF-os 16 voltos 105 C°-os kondit (az eredeti csak 1200µF-os, de olyat valamilyen relytélyes okból kifojólag nem lehet kapni). Kb. félóra nyomkodás/feszegetés után jött szét a táp háza (már épp feladni készültem) mert nem igazán volt hozzá szerszámom.
    Egyébként nagyjából mióta megjavítottam már csak az RT-N16-ot használom a WL-500gP csak tartalék.

    Szerencsére az RT-N16 tápját újratervezték és remélem ez jobban sikerült mint az elődje. Eddig még ilyen jellegű gondot senkitől nem hallottam (kopp-kopp).
    Azért azt meg kell jegyezzem, hogy nem volt túl szép húzás az Asustól, hogy szinte biztosra veszem ismerték a táp gondját, mégis évekkel utána is ugyanazt a szériát árultak pl. WL-500W-vel.

    Röviden: Nekem mindig külön tápról megy/ment a routerre kötött 2.5"-os rack és eddig még nem volt vele gond (pl. akár távolról is újraindítható a router) egyik routerrel sem.

    [ Szerkesztve ]

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák