Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Victorio #6876 üzenetére

    Ha már ilyen frankón bekerült akkor be is állítottam a Wireguardot. Most a telefonomról is elérem az otthoni NAS-t bárhonnan.

    Ha valakit érdekel a hadművelet:

    Elsőnek egy DDNS beállítás kell. Nekem a FreeDNS volt szimpatikus. Ennél nem kell havonta megújítani a dolgot mint a No-IP-nél, egyszerű és nem olvastam még róla hogy valami huncutság lenne a szolgáltatásban.
    Beregisztrálsz, elsőnek létrehozol egy neked tetsző subdomaint. Pl: kiskutyafule.dancingcrab.com
    A Dynamic DNS menüben a Wget Script linken le lehet tölteni egy .bat fájlt. Egy szerkesztőben megnyitva az update.php? utáni karaktersor lesz a token kódunk - ezt érdemes elmenteni.

    Ezután irány a router Basic menüjében a DDNS lap. A listából kiválasztod a FreeDNS-t, beírod az elmentett token kódot, Save.
    Ha frissítette az IP-t akkor jöhet a Wireguard beállítás.

    Routerben a VPN menüben Wireguard lap.
    Elsőnek a Wireguard szerver beállítás (wg0/Config)

    Interface
    Enable on Start: ☑
    Port: 56789 (megadsz egy neked tetszőlegest 49152 - 65535 között amit nem használ még a torrent kliensed vagy másvalaki)
    Interface IP: 192.168.2.1/24 (nálam a DHCP a 192.168.1.1/24 tartományból oszt, a 192.168.2.X lesz a VPN címtartománya)
    Private Key: Generálsz egyet
    Public Key: abc*****xyz (ezt generálta a router a Private Key alapján)
    DNS Servers: Üres
    FWMark: 0
    MTU: 1420 (ne adj meg nagyobbat, hogy beleférjen a packet a VPN overheaddel együtt)
    Respond to DNS: ☐
    Routing Mode: Auto

    Peer Parameters
    Router behind NAT: ☐ (nálam Digi a szolgáltató, nem vagyok NAT-olva)
    Endpoint: Custom Endpoint - kiskutyafule.dancingcrab.com:56789 (ezt a domaint regisztráltad a FreeDNS-en)
    DNS Servers for Peers: Üres
    Push LAN0 (br0) to peers: ☑
    Push LAN1 (br1) to peers: ☐
    Push LAN2 (br2) to peers: ☐
    Push LAN3 (br3) to peers: ☐
    Forward all peer traffic: ☐

    Ha megvan akkor Save, és jöhet a Peer beállítás - elsőnek a telefonon.
    A telefonra telepítjük a Wireguard szoftvert. Ha elindult akkor Build from Scrach pontot választjuk.

    Interface
    Név: Valami frankó név ami mindig arra emlékeztet mekkora Hackermanok vagyunk
    Nyilvános kulcs: def*****qwv (ez generálódik magától a telefonon)
    Címek: 192.168.2.2/32 (a VPN tunnelben a telefon ezt a címet kapja majd meg)
    Listen port: 56789
    MTU: 1420
    Peer
    Nyilvános kulcs: abc*****xyz (ezt generálta a router)
    Engedélyezett IP: 0.0.0.0/0 (az otthoni hálózat összes címét tartalmazza - úgyis a routeren lesz szabályozva)
    Végpont: kiskutyafule.dancingcrab.com:56789
    Persistent Keepalive: 20 (hogyha IP-t vált a teló akkor is élő maradjon a kapcsolat)

    Ha ezzel megvagyunk akkor irány vissza a router menüjébe a wg0/Peers lapra

    Config Generation
    Peer Communication: Hub and Spoke
    Port: 56789
    FWMask: 0

    Vegyünk fel egy új peert.
    Alias: Telefon neve
    Endpoint: Üres
    Private Key: Üres
    Public Key: def*****qwv (ez generálódott a telefonon)
    Preshared Key: Üres
    Interface IP: 192.168.2.2 (a teló IP-je a tunnelben)
    Allowed IPs: 192.168.1.1/24 (ha a teljes 192.168.1.X tartományra engedélyezzük a hozzáférést. De egyesével is meg lehet adni IP-ket vagy range-eket vesszővel elválasztva)
    Add to Peers gomb, majd Save.

    Kapcsoljuk ki a WiFi-t a telón, kapcsoljuk be a Wireguardot, és elvileg már műxik is. Csekkoljuk le egy ping alkalmazással a router IP-jét vagy valami belső hálós címet megkolompolva.
    Ha pingik akkor öröm és boldogság. :C

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák