Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabro0

    őstag

    válasz dkess #9442 üzenetére

    Jól emlékeztél (vagy rám kerestél) :) Most is érdekel, viszont úgy döntöttem egyelőre nem lépem meg.

    Szívem szerint U6 LR + ER4 kombót vennék, de az előbbit egyelőre alig lehet kapni és még béta a komplett termék (hw+sw), utóbbival meg... hát vegyes érzéseim vannak. Kissé koros hardver (2017-es, MIPS64+DDR3), szoftver lassan fejlődget (rendszeresen adogatnak a GUI-hoz ott korábban nem elérhető funkciókat). Biztos jó, de kicsit bétatesztelőnek érezném magam.
    Azért ha kiforrja magát az U6 LR (fél-1 év), szerintem szerzek egyet, mert jó az alap, csak csiszolni kell rajta hw revízióval és a szoftverrel.

    Routerrel nagyobb gondban vagyok, a Mikrotik RB4011iGS+RM jó lehet, de első blikkre elég barátságtalan a GUI-ja. Linux alatt elég gáz szerintem, hogy csak Wine alatt lehet futtatni, mert pl. Qt-vel minimális erőfeszítéssel olyan multiplatform appot lehet összedobni, hogy megszólal, de láthatóan nem tesznek erőfeszítéseket a user experience fokozására. De ez amúgy is lerí a honlapjukról. Oké ott a CLI, de na.

    A helyzet javulásáig így jutottam az AX55/AX56U-hoz. Egyelőre nincs szükségem komoly cuccra, csak hajtsa ki a gigás Digi netet (eddig az N18U kiszolgált többé kevésbé), amúgy is inkább tanulás célból szakadnék el a consumer vonaltól.

  • gabro0

    őstag

    válasz dkess #9442 üzenetére

    Köszönöm a segítséged. Végül az AX58U mellett döntöttem (az AX55/AX56U helyett) ment is rá egyből a Merlin és úgy tűnik jó lesz.

    A lefedettsége jócskán elmarad az N18U-tól és a WiFi sebessége se sokkal nagyobb az 5Ghz-es rádió ellenére sem (866Mbit/s AC linksebesséből olyan 360 a max ami tényleg átjön). Még úgy is, hogy a N18U adóteljesítményét minimumra tekertem, emez meg "balance" beállításban megy.

    No nem baj, haladni kell a korral :) Legalább van gyártói és hivatalos Merlin támogatás, WiFi 6 + nem laggol a webUI.

Új hozzászólás Aktív témák