Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    válasz laci06 #20197 üzenetére

    Én nem vennék 2 fiókos NAS-t Synology DS224+ alatt, ami 160eFt + 2x6TB HDD kb. 120eFt így összességében 280 eFt.
    Nem tudom neked mi a kulturált ár, de NAS-t általában "üresen" árulják, tehát kell hozzá venned min. 1db nem akármilyen beépíthető HDD-t, meg a routerhez is kell venned, 1db de már akármilyen külső HDD-t.
    Alaphangon a NAS annyival tud többet mint a routerre csatlakoztatott HDD a megfeleő szoftver támogatással, hogy több HDD esetén képes különböző RAID tömböket kezelni (pl. HDD meghibásodás védelem), külső fájl elérés (amire a router HDD szintén alkalmas) de a NAS nagyobb biztonsággal üzemel és pl. különböző programok futtathatók rajta (automatikus adatmentés = korlátozottan tudja a router is, PLEX, biztonsági megfigyelő központ, saját felhős szolgáltatások, saját webáruház, levelezőszerver ha valaki mazochista, stb., stb)
    Szerintem ha még nem találkoztál NAS-al, neked bőven elég a routerre kötött HDD, filmek megosztására, fájlok tárolására, torrentezésre.
    Olvasd el pl: Wi-Fi router USB-portjának magyarázata: Hogyan lehet alkalmi NAS szerverré alakítani

    [ Szerkesztve ]

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák