Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz dokar #4033 üzenetére

    Hát nemtom, volt AMD-m is, maradjunk annyiban, hogy a BE-2400 is AMD proci. ;]
    Namost 90nm technikai határa kb (légről beszélünk) kb 3300-3400Mhz lehet.
    A Brisbane-k határa, amikor még AMD-m volt akkor olyan 3-3.2-3.3 Ghz volt.
    Nemtom azóta mit csinált az AMD, de nem hinném hogy 3,6Ghz-ig stabilan húzható lenne, hisz akkor kiadná mint felsőkategóriás processzort. :K
    Na mindegy legyen szerencséd, de én ennek ellenére P35 és Intel párost ajánlom, mivel ha idővel fejleszteni akarsz, akkor sztem jobban jársz, ha veszel bele majdan 45nm-es Quadot hisz AMD Phenom-ja ha jól tudom sokkal többet kajol a konnektorból. A Quad-nál (Q6600) is többet fogyaszt, a Penryn viszont annyit eszik, mint egy C2D és tuningban hogy AMD elérje a 4Ghz-t el kell telnie egy-két évnek, a Penrynek pedig léggel simán viszik azt az órajelet.
    Nékem van egy 2160-am, ami jobb léghűtéssel 3,3-3,5 Ghz-n stabil, alapfesszel 3,1Ghz-ig bírja, 1,4-1,45V kell max a 3,4-3,5Ghz-hez, afölött már jóval több kell neki és nem M0-s stepping, mint a mostaniak (amik jobban mennek). Így ha a Core 2 alapú Pentium Dual Core megy 3,4Ghz-t, ennek AMD-s megfelelője egy 3,6Ghz-s 2 magod szörnyeteg.
    Sok külömbség nincs a cashe miatt, mondom ezt úgy, hogy van E2160-am és Q6600-am is.
    Játék alatt előrébb vagy Intellel, max renderelés, konvertálásnál vennél észre külömbséget, de nem számottevőt.
    Sok sikert a döntéshen! :R

Új hozzászólás Aktív témák