Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    Szóval múlt pénteken megvettem az Asus O!Play Mini Plus-t. Hétvégén tesztelgettem kicsit. Aranyos kis cucc. A firmware-t természetesen egyből frissítettem a legújabbra, USB-re kell másolni az install.img fájlt, és onnan lehet rá lehet ereszteni. Eltart egy jó darabig, amíg beolvassa a fájlt, szóval türelemmel kell lenni, utána még maga a frissítés is relatíve hosszú.

    Pozitív tapasztalatok eddig:
    - Ráakasztott USB-s vagy eSATA-s vinyónál simán lekezeli az 500mA-esnél nagyobb áramfelvételű vinyót is. Nekem egy Delock 42465-es 2.5"-es eSATAp/USB2.0-es laptop vinyós rackem van, benne jelenleg egy Hitachi Travelstar 7K100 80 GB-os laptop vinyó, de ez 7200 RPM-es, és relatíve sok áramot igényel, főleg az induláskor. Az biztos, hogy egyes gépeken egy USB portról el se tudom indítani ezt a vinyót, nem pörög föl. De ennek az Asus-nak meg se kottyant. eSATAp csatlakozással, és 1 db USB-vel is simán elindult. Ha eSATA-val csatlakoztatom, akkor a vinyó a HDD menüpontban jelenik meg a fájlkezelőben, ha USB-vel, akkor az USB menüpontban.
    - DLNA (UPNP) szerverről le tud játszani. Természetesen ISO-t DLNA-n keresztül nem lehet lejátszani, de ez nem a lejátszó hiányossága, ez a DLNA limitációja.
    - Samba megosztást felismeri (a Netbios-nak is menni kell, hogy megtalálja).
    - ISO fájlokat felismeri és lejátssza, vinyóról és Samba-ról.
    - A pólusú jack - 3 RCA adapter kábel stabilan csatlakozik a készülékbe, nem lötyög. (Azért külön RCA aljzatot elviseltem volna.)
    - Ahogy hartyi elmondta már, a fájlkezelőt használva lehet a mapparendszerben lépkedni.

    Negatív tulajdonságok, de workaround-dal megoldhatóak:
    - A hozzáadott 12V-os kapcsolóüzemű tápegység sípol. Persze csak közelről hallani. Workaround: kapcsolóüzemű helyett lineáris trafós adaptert kell használni. Van is egy univerzális lineáris adapterem, ami tud 12V-ot, és 6 db csatlakozó van hozzá, de pont olyan, ami ehhez az Asushoz való, nincs. Azóta kiderítettem, hogy az Asus tápbemenete 4.8mm x 1.7mm-es szabványú csatlakozó, HP-s vagy Compaq laptopokon használt ez a típus. Ilyet kell hozzá szerezni.
    - Eléggé idegesít, de maga a lejátszó is sípol, ha ki van kapcsolva!!! Nem a tápról, hanem magáról a kütyüről beszélek. Nem tudom mi sípol benne, de ha ki van kapcsolva, akkor a készülék sípol. Ha bekapcsoljuk, akkor nem. Persze ez is csak nagyon közelről. A workaround: egy 230V-os kapcsolóba kell dugni a tápot és lekapcsolni ha nem használjuk.
    - NFS-ről nem játszik le, nekem legalábbis nem sikerült megtaláltatni vele az NFS megosztást. De ez végül is nem gond, mert a Samba ugyanolyan jó, ha nem jobb.

    Egyéb negatív:
    - ISO lejátszásokban vannak bugok, sokat nem próbáltam, de egyiknél a menübe nem tudott belépni, ciklikusan ismételgetett egy részt, egy másik ISO-bál ugrást láttam a filmben. Reméljük csak firmware bug és ki lesz javítva.
    - Egyetlen alkalommal egy rendkívülit tapasztaltam. A samba megosztásra akartam belépni, és mikor kérte a usernevet/jelszót, nyomtam egy Cancel-t, mert közben eszembe jutott, hogy a kedvencek között már el van mentve. Ekkor egy villanást láttam a lejátszó felől, és a gép, amire csatlakozni akartam, reboot-olta magát. Nem tudom ez a lejátszó miatt történt, vagy valami földhurok van... Azóta nem tapasztaltam.

    Egyebek:
    - Egyébként az automata scanning-et ki lehet kapcsolni benne, én le is tiltottam: Setup -> System -> Scan Storage -> Auto Scan Off.
    - Áramfelvételt mértem, bekapcsolva 9W-ot mértem (USB nélkül, hálózatról lejátszva). Kikapcsolva, a műszerem 0 ás 6 W között váltakozott... Nem biztos hogy jól mér egyébként, Düwi.
    - Kicsit áttetsző a teteje, látni benne egy kék LED-et.

    A lejátszást annyira nem teszteltem, pár AVI-t próbáltam, azokat mind lejátszotta, 23.976 és 25.0 fps AVI-kat is. 720p-s és nagyobb anyagaim sincsenek.... :)

    Jó kis cucc ennyi pénzért. Én 7800 Ft-ot céges ajándékutalvánnyal fizettem, szóval ha úgy veszem nekem csak 23eFt-be került. Popcorn A-210 vagy A-300 volt a vágyam régóta, de nincs most rá pénzem, nagyon drágán adják.

Új hozzászólás Aktív témák