Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zandresz

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nos, megjött végre múlt héten a várva várt Raspberry Pi. Nagyon kis cuki módon fel is haladt rá a megfelelő OS és rákötöttem a 4 portos USB-s HDD dokkolót, amiben 2 db 2 TB-s disk csücsül és eregeti a tartalmát az én kis magán hálózatomban :DDD
    ntfs-3g driverrel van fel-mount-olva és samba-án van kitolva a hálózatra. Aztán eljött az idő, hogy ézünk egy kis filmet a jó öreg ASUS O!Play HD2 bevonásával. Na azt hiszem, hogy itt kezdődött a baj :F
    A lejátszás elkezdése zökkenőmentesre sikerült, viszont amikor egy kicsit akciósabb jelenethez értünk, hát nem kicsit kezdett el szaggatni. Kezdtem eléggé ideges lenni, úgyhogy elkezdtem nyomozni. Ennek az eredménye az lett, hogy leteszteltem, hogy a PC-re másolás 6-7 MB/s sebességgel megy viszont a HD2 lejátszás közben nem megy 4-5 MB/s fölé. Ami eléggé baj, mert ez egy pöttyet karcsú a BR-ISO-nak.
    Szóval további keresgélés után rátaláltam az overclock menüre :D Amikor utána megláttam, hogy a PC-s másolásnál a 6-7 MB/s felszaladt 10-11 MB/s-re, kicsit megörültem. Ez azért eléggé elfogadható egy 100 Mbit/s-es kártyától. Na, szóval akkor újra play, de ez a foscsomó még most sem volt hajlandó 4-5 MB/s-nél nagyobb sebességgel szedni az anyagot. A szép az az egészben, hogy ha a dokkoló a PC-re van kötve, akkor minden gond nélkül megy a lejátszás. Ezért is gondolom, hogy a játékos nem tudja jól kezelni a samba share-ről való olvasást.
    Kérdem én. Van rá valami esély, hogy a samba share-ről olvasás sebességét valahogy a 6-7 MB/s közelébe vigyük. Mert az már elég lenne a BR-ISO-nak is. Mert mint rájöttem, miután a RPI-on beállítottam az NFS szervert, hogy ez a nyamvadék még az NFS megosztást sem támogatja. Hát csak tudnám, hogy egyáltalán ilyen módon a francnak dobták piacra? :W
    Elnézést az olykor vulgáris szavakért, de még most is felbosszant, hogy nem tudom a filmeket nézni.

    Előre is köszi a segítségért.

    [ Szerkesztve ]

    Heroes get remembered but Legends never die

Új hozzászólás Aktív témák