Hirdetés

Aktív témák

  • blise

    tag

    sziasztok!

    a fenti lappal kapcsolatban lenne egy oylan kérdésem, hogy a memoria sebességet ti tudjátok állitani MHz-re, mert van egy ismerősömnek és csak vagy auto állitás van benne, vagy ha menualra kapcsolom, akkor meg % os arány van és ha jól vettem észre akkor a proci fsb jéhez számitja a % okat, namost ezzel az a gond, hogy 2500 ös bartonnal menne, de az ugye 166 fsb-s. huzni nem akarja a csávó de a 400 MHz es mem órajel kéne neki (a ramok tudják, mert egy abit NF7 ben be tudtuk állitani a kivánt frekit)
    szval normális ez? nálatok is igy van, mert szerintem az Nforce2 chip nek ez az egyik lényege hogy aszinkroban tudja az fsb-t és a mem órajelet állitani
    sűrgős lenne, mert különben szerdán visszaküldjük gariba a lapot.
    ja azt nem is mondtam, hogyha dualban akarnám hajtani a ramokat, akkor 1x elindul a lap magától belép biosba, majd nem reagál semmire csak manuálissan kihuzni a 220 ből.
    erre is írhatnátok vmit

    előre is köszi

    ''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

  • c.zsolti

    őstag

    válasz blise #1 üzenetére

    100% fölé nem lehet állítani a ramokat?
    Egyébként az Nforce2 a szinkron hajtást szereti.

    ...

  • Toncsi

    aktív tag

    LOGOUT blog

    Lehet, csak feljebb a System Performance-t, és a CPU Interface-t is User Defined-re kell állítani (nem Optimal-on + Agressive-n). De tényleg nem érdemes aszinkronban hajtani. Sokkal többet tudsz kihozni belőle, ha az FSB-t is átállítod 200Mhz-re, a szorzót meg lejjebb veszed (na nem akarod tuningolni).

  • _cirmos_

    őstag

    felesleges aszinkronban hajtani, csak lassabb lesz, és a lapot egyébként sem vennék vissza garosan csak mert nem lehet úgy állítani ahogy te akarod. Én is hasónló konfig tulajdonosa vagyok (bár mostanában rakoncátlankodik, lásd [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=67612&arc=f[/L] )

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz blise #1 üzenetére

    1. Ha a memók névleg 400-asok, akkor szimplán válassza ki a by SPD-t, és 400-on fog neki menni.
    2. 166*1,25=200
    3. Valószinűleg lassabb lesz aszinkronban.



    [Szerkesztve]

    Aki hülye, haljon meg!

  • blise

    tag

    válasz Toncsi #3 üzenetére

    szia

    természetesen próbáltam ugy is, hogy mindent magam álitottam, be
    a százalékokat meg lehet feljebb is állitani, de 400 at akkor sem hozza ki ha maxra állitom.
    a huzással meg az a baj, hogy a lpa nem az enyém, hanem egy ismerősé aki direkt azért vett nforce 2 őt mert alapban is nagyon jo a teljesitménye, de nem akarja huznmi az fsb-t (legalábbis egyenlőre tuti nem, aztán meg rákap). csak za gáz, hogy én ajánlottma neki mint ful megbizható lapot, nem pedig abitot (az nf7s széria nagyon sok hibás darabot tartalmaz, meg ami jó azokon a kondik nem tom meddig fogják bírni (tapasztalat)).
    szóval gáz hogy más meg bírja csinálni ua a lapkészletet jól míg asus nem.
    gari cseréről meg: ha a gyártó nagy betűkkel hirdeti egy termékről hogy tud vmit de az csak bizoynos körülményke között tudja, akkor az bizony megtévesztés és gari csere, különben mindegy holnap megy vissza nagykerbe a holmi azt csináljanak vele mait akarnak..., mellesleg ott a dual ddr probléma is, és az aztán télleg fenn áll.
    a kérdés az vkinek 166 fsb meleltt sikerült 400 MHz ram frekit beállitani, és hogyan mostmár érdekel
    na sziasztok

    ''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

  • erdoke

    titán

    válasz blise #6 üzenetére

    Nem is 400-at, hanem 200-at kell kihoznia. 400 MHz fizikai órajel 800 MHz DDR-t jelentene.
    Technical Brief: NVIDIA nForce2 Memory Architecture:
    ''In synchronous mode, both the FSB and MCLK frequencies are the same. In
    asynchronous mode, FSB and MCLK run at different frequencies. NVIDIA
    nForce2 platform processors were optimized to deliver the fastest performance possible while operating in a synchronous memory mode. Further, when operating in synchronous mode, nForce2 designs can leverage faster memory timings to provide increased system performance.
    ''

    [L]http://www.nvidia.com/object/LO_20021105_7263.html[/L]

    [Szerkesztve]

    A legjobb aláírás a héten

  • blise

    tag

    válasz erdoke #7 üzenetére

    szia

    persze én azt értem hogy a 400Mhz az hogy jön ki, de itt még a 200 at sem tudom beállitani,amikor az elején elindul a lap pl egy abit lpa kiirja hogy drr at 400
    itt ddr at 334 et ir ki max normál 166 os fsb mellett, és ez nem az amit ők írtak
    de igazából mindegy a többi legyen a nagyker gondja
    de azért köszi a választ kiváncsi leszek vki más mit ír majd, neki sikerült e a kérdéses beállitás

    ''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

  • putti

    aktív tag

    válasz blise #8 üzenetére

    Próbálj meg biost frissíteni!! A jelenlegi milyen?
    Nekem ugyanez a konfigom volt pár hónapja. A proci fsb-jét állítsd 166-ra, a memóriákét meg By Speed-re. Ha dual-ban nyomatod, akkor a frekiéről megbizonyosodhatsz az induló képernyőn, ahol azt írja ki a memória megszámlálása után hogy (pontosan nem emlékszem) : dual channel mode memory frequency at 200 mhz. (tehát a memóriák 400 Mhz-n (effektíve) mennek) ha mást ír ki akkor van gáz. Ha meg nem ír ki valami hasonlót, akkor bios frissítés, ezt tapasztalatból mondom.

  • putti

    aktív tag

    válasz L3zl13 #5 üzenetére

    A 3-dik ponttal nagyonis egyetértek. Ha asszinkronban van a proci meg a memória FSB-je, akkor észrevehetően lassabbak. Érdemes inkább ugyanazon a frekin nyomatni őket.

  • putti

    aktív tag

    válasz blise #6 üzenetére

    ''különben mindegy holnap megy vissza nagykerbe a holmi azt csináljanak vele mait akarnak..., mellesleg ott a dual ddr probléma is, és az aztán télleg fenn áll.'' [/]


    Ezért nem fogják kicserélni az alaplapot, mert nem tudtad beállítani rajta a dual channelt, meg a memória frekiét. Ahogy azt előzőleg mondtam, biosupdate, aztán ha így sem megy és visszaviszed,akkor kérd meg őket, hogy előtted teszteljék ezeket a problémákat (hátha be tudják állítani és akkor te is tudni fogod hogyan kell). Ha meg nagyon nem jutsz velük dülőre ( alias bunkók) akkor marad a fogyasztóvédelem.

  • blise

    tag

    válasz putti #11 üzenetére

    szia

    nos az a helyzet hogy én egy szervizben dolgozom és ezt a lapot nálunk vették, és ezért van a gáz vele... a szervizben nem egydül dolgozom, és nem ez az első ilyen lap a kezemben. és nem csak én nem jutottma vele düllőre hanem a többiek sem, ill a tulaj sem ezt várta. nos felhivtam a nagyker szervizeseit, ahol kb annyit mondtak, mintha a hugomat kérdeztem volna.. erről ennyit.
    mellesleg szerintem nem azt kell kiírnia hogy ddr at 200 hanem 400 at, mint pl az nf7s eknél illetve az egyéb asus lpaok is ezt irják ki, tudom mert nekem is az van....
    bios bol természetesen a legujabb van fenn
    a problémát azért én vetettem fel, mert nekem van sok időm neten irogatni.
    végül, szerintem nem szégyeny ha az ember okosabbak tól (ill tapasztaltabbaktól) kér tanácsot.
    nos ezek után kiváncsi leszek, hogy mi lesz a lap sorsa.
    a dual ddr modról meg, ha a lap gyártója azt írja hogy x-y (mellesleg azonos szinű) foglalatba kell tenni a memokat és kész is a dual ddr mod (ahogy más nforce 2 es lapkészletekkel szerelt lapoknál is van ez), akkor asszem joggal elvárható hogy menjen, nem pedig fagyjon tőle a gép..
    na sziasztok

    ''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

  • Aakos

    csendes tag

    Sziasztok

    Ma vettünk a haveromnak egy gépet...
    és valami olcsóbb fajta nforce -os lap kellett de nf7 pont nem volt a nagykerbe...
    szal rábeszéltettem magam erre a vacakra

    azaz hogy nekünk a a7n8x-x -et adták
    amire rá van írva hogy 6ch -s hangkártya... és megnézem a lapon csak a sztereo, mic, és line in dugók vannak... (ez még bios frissitéssel se fog kinőni rajta....)

    és akárhogy variálom a ramokat nem mennek dualba... (lehet ez a lap nem is tudja dualban kezelni???) (bios frissitéssel talán???)

    őszintén szólva én nem vagyok oda az ASUS -ért és most hogy már láttam ezt a lapot azzal a szutyok phoenix biosszal hát szomorú vagyok hogy másra hallgattam...

    A rammal egyébként nekem is voltak gondjaim... de én megállapodtam magamban azzal hogy ez így jó 200 -on egyébként SPD -ben nálunk ment a cucc... úgy hogy a órajel freki 166 -on volt.... de phoenix bios suxx....

    nembaj mondtam a srácnak nem volt olyan drága ez a lap... majd később veszünke egy jobbat... de addig ha van valami megoldás a dual ddr -re akkor azt szívesen venném... meg persze valami magyarázata z 5.1 es hangkártyára ami nincs is rajta !!! :D

  • Aakos

    csendes tag

    http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7n8x-x/overview.htm#

    már a képen is láccik hogy nincs rajta az 5 jack dugó

    pedig ezt írják:

    6-Channel Audio
    The A7N8X uses an onboard Realtek® ALC650 audio CODEC that lets you enjoy high-quality 6-channel audio without having to buy advanced sound cards.

    (lehet lemaradtam és azóta egy jack dugón jön ki az 5.1)??? ja optikai sincs arról ne is álmodjunk...

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Aakos #13 üzenetére

    ''valami magyarázata z 5.1 es hangkártyára ami nincs is rajta !!!''
    Van rajta! A netről szedjétek le az AC97 hangchip(talán ALC655 by Realtek) gyári driverét, és a telepítése után be lehet állítani, hogy 2, 4, vagy 6 hangszóró működjön. Ilyenkor a Mic és a LineIn funkciója változik meg, és lesz belőlük kimenet. (A hangdriver beállítóprogija grafikusan is szemlélteti a dolgot - a gyengébbek kedvéért.)

    (Ja, és az ''elfogulatlan'' hozzáállásodat látva még hadd mondjam el, hogy ez a megoldás nagyon elterjedt, és más gyártók is előszeretettel alkalmazzák, tehát nem az Asus hibája!)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • tgabi333

    tag

    Szevasztok!

    Nekem ilyen A7N8X-E Deluxe alaplapom van. A Ramok elvileg Samsung PC3200-asak, (megjegyzem, nekem ment 166FSB-vel 200Mhz a Ram) , de egyik progi sem ír semmit a memóriáról, az elején azt írja , hogy dual módban mennek, de én nem vagyok meggyőződve róla, hogyan tudnék valóban megbizonyosodni?

  • putti

    aktív tag

    válasz blise #12 üzenetére

    nos felhivtam a nagyker szervizeseit, ahol kb annyit mondtak, mintha a hugomat kérdeztem volna.. erről ennyit.

    sejtettem hogy bunkóskodni fognak :(( (magyarok :C )

    mellesleg szerintem nem azt kell kiírnia hogy ddr at 200 hanem 400 at, mint pl az nf7s eknél illetve az egyéb asus lpaok is ezt irják ki, tudom mert nekem is az van....

    lehet hogy különböző alaplapoknál másképp írja ki. ( más a bios is )
    200-at kell kiírnia, mert ez a tényleges, de mivel DDR ezért effektíve 400 Mhz.
    Az én procimnál is max 200 Mhz-t tudtam beállítani és ezt megkétszerezve lesz belőle 400 Mhz. A régi 2500+ Bartonomnál meg 166-ot mert úgy jött ki a 333 Mhz buszfreki.

    Ha nem hiszed akkor hasonlítsd össze egy 3dmark teszteléssel. A konfiguráció összes hadrware eleme legyen ugyanaz, kivéve, hogy az egyikbe abit, a másikba asus alaplapot raksz. Ha nagyon sok pontkülönbség van, akkor elhiszem hogy csak 200-on megy nekem az asusban.
    (gondolom elég sokat számít a memóriasávszélesség)

    Vagy inkább nézd meg a Sisoft Sandrát, vagy az Aida-t. Talán utóbbi jobb ötlet

  • spiderdigit

    csendes tag

    Sziasztok

    Putitól kérdezném az alábbiakat:

    Láttam hogy hasonló alaplapod és konfigurációd van mint nekem.

    (ASUS A7N8X-E Deluxe Rev1.01, AMD 3200+ Barton 10 FSB400, 3*512MB Kingston memória, 200GB Maxtor HD)

    Azt szeretném megtudni, hogy a BIOS ban milyen beállításokat eszközöltél, elsősorban azok érdekelnének amelyek az ''advanced chipset featuresbe'' menüpontban találhatóak (FSB, proc órajel, stb). Nem akarom első körben tuningolni a gépet csak szeretném, hogy amit tudnia kellene az alaplapnak, memóriának, procinak, azt tudja.

    Bootoláskor az alábbi
    ''Memory frequency is at 200Mhz, dual chanel mode'' felirat tényleg azt jeleni, hogy a memóriák Dual chanel 400MHz üzemmódba mennek?

    Segítségedet előe is köszönöm.

  • Ga

    tag

    válasz Aakos #14 üzenetére

    Az a7n8x-x nem támogat dual channel módot. Megnézheted a speckói között is, nincs feltüntetve. Ezért ő a legolcsóbb.

    Üdv:
    Ga

  • Bond008

    csendes tag

    Csá ! Asus A7N8X lapom van .Miért nincs nekem BOOTLOGOM indításkor.Hogyan kell beállítani?Aki tudja segítsen .Köszi.

  • putti

    aktív tag

    válasz Bond008 #20 üzenetére

    Valami ha jól emlékszem Logo-t vagy boot screent keress a biosban és kapcsold enabledre. Valahol úgy is írják Full Screen Logo. De semmi értelme, mert a logót látod, a géped adatait közben meg nem. Ha érdekel, akkoe én is kikapcsoltam. Ha meg alapból enabled-en van, akkor valószínüleg olyan gyorsan bootool a géped, hogy nem látod. Következő rá a megoldás : Init First Display-t állítsd PCI-re
    AGP helyett és miközben a PCI-slotokon keresi a videókaridat addig látod a képet, mután meg rájön hogy az AGP-t is ellenőrizni kell utána eltűnik. Csak időbeni lassulást érsz el vele, de ahogy te gondolod.

  • putti

    aktív tag

    válasz Aakos #13 üzenetére

    ''de phoenix bios suxx''

    Nekem személy szerint jobban tetszik, meg átláthatóbb is. Volt már AWARD-osom is, de ez jobban bejön. Egyébként nincs semmi baj ezzel a biossal sem, csak tudni kell kezelni és tudni kell a beállításokat.

  • putti

    aktív tag

    válasz Aakos #13 üzenetére

    ''őszintén szólva én nem vagyok oda az ASUS -ért és most hogy már láttam ezt a lapot azzal a szutyok phoenix biosszal hát szomorú vagyok hogy másra hallgattam...

    Ez mostmár Qrvára érdekes nekem. Jópáran szidják az asus deszkát és mégis a legjobban teljesít. Igaz a legdrágább is, de valamit valamiért. Jó nincs softmenü III, de ez a biosa is elég korrekt. Konkrétan mi is a baj vele?? Nekem mióta ASUS deszkám van phoenix biossal semmi gondom nem volt vele. Jó voltak biosbeállítással gondjaim olyan téren hogy nem tudtam mit hogyan kell beállítani, de utánanéztem(egy hónapba került mire kibogoztam a legjobb beállításokat) és egy éve tulaja vagyok egy A7N8X-Deluxe alaplapnak és semmi gondom nem volt vele. Egyik barátomnak ugyanolyan deszkája van mint nekem és eddig csak dícsérte.


    A megjegyzésedre még valamit : olyan vagy mint a 63 éves szomszédom. Most vett gépet és nem ért hozzá. Amit nem tud kezelni, vagy nem a saját elképzelése szerint megy a dolog, arra azt mondja hogy sz@r és nem kell neki,mégcsak foglalkozni sem akar vele. :C

    Mielőtt félreértesz valami, nem azért írtam hogy bántsalak vele, de ha elsőre vagy másodjára nem megy, akkor nem kell mindjárt lesz@rozni, tessék utánanézni, nem szégyen.Én is utánanézegettem, igaz 1 hónap szenvedés, de megérte, mert azóta sincs gondom. Persze lehet hogy csak kivétel vagyok, meg a haverom is.

  • _cirmos_

    őstag

    olyan szépen összegyűltek itt az asus deszka tulajok! nekem is a7n8x-e deluxe lapom van, és lenne egy kérdésem: nektek nincs néha ilyen ciripelés az alaplapon? elég halk, valszín a kondik. úgy tudjátok előcsalni, hogy leveszitek a gép oldalát, odadugjátok a fülecskéteket, és explorerben elkezditek az egérgörgőt használni. ez az egyetlen problémám a lappal, egyébként asus rulez!
    bájdövéj:

    1. 200mhz biztos jó az elején, az úgy ddr400
    2. ez a bios is tud mindent amit az award, a többi csak esztétikai probléma
    3. nem akarok topicgyilkos lenni, de minden kérdésetekre ott van a válasz a használati útmutatóban

    ja, és még egy kérdés: van valakinek zalman cnps7000a-alcu ilyen lapon? nálam a csatija jó helyen van, + a tápventi is rá van dugva jó helyre, de a bios 0 fordulatot ír ki mindkettőre. win alatt aztán látja minden. szóval elég fura. de csak ha letekerem min-ra a zalmant akkor csinálja. még első alkalommal, mikor a post report is be volt kaccsolva, és a szőke női hang bemondta hogy ''cpu fan fails!'', hát egy tízpontos tigrisugrással vetettem magam a táp főkapcsolójára, az elg lol volt a külső szemlélők számára :D

  • eustace

    csendes tag

    válasz _cirmos_ #24 üzenetére

    1. Nekem is ciripel. És állatira idegesítő, mert a gép előtt ülve is hallottam.
    CPUIdle használata esetén még hangosabb. Másoknak is ez a problémája: [L]http://hardwareanalysis.com/content/topic/6400/?o=0[/L]
    Most garanciálisan javítják. Valamit kicserélnek rajta. Kíváncsi vagyok milyen lesz. 14-én megyek érte.
    Kb 1 hónapja vettem, azt hittem, hogy majd lesz egy szuper kis alaplapom, erre itt ez a ciripelés. Álmomban se hittem volna, hogy ilyennel fogok szívni.

    2. Nekem SilentBreeze III hűtőm van, és nekem sem írja ki (1700 rpm azt hiszem). A régi Abit KR7A alaplapom is ezt csinálta az alacsony fordulatoknál, de aztán kijavították egy új biosban.

  • putti

    aktív tag

    Szerdán én is lecseréltem az A7N8X Deluxe -ot egy A7N8X-E Deluxra. Jól megy. Ciripelést még nem hallottam. Valószínű a többi ventillátor miatt. Egy picivel gyorsabb mint a sima deluxe. Eddig jó!

  • Deadexpert

    tag

    válasz _cirmos_ #24 üzenetére

    Bizonyos fordulatszám alatt az alaplapok nem vagy rosszul érzékelik a fordulatszámot.

  • philodox

    csendes tag

    Üdv!

    Végigolvasva a topicot még mindig nem világos egészen, és egyértelműen...

    Ha van egy a7n8x-x alaplapom, benne 1 db 512/400 memória, noname.

    Bootkor kiírja, hogy 200 MHz-en látja. Single channel, ugyebár, mert csak 1 lapka van benne.

    Ilyen esetben mennyit kell ott látnom?

    Azt vágom, hogy duálban a 200 annyi, mint 400, de single?

    A szervizben ezt próbálják velem elhitetni. Szívesen hajlanék rá, mert már durvára hiányzik a gép, de anno ők még úgy küldték fel a nagykerhez, hogy memóriavezérlő-hibás, és csere. És úgy jön vissza, nem is hibás?

    Köszönettel!

  • putti

    aktív tag

    válasz philodox #28 üzenetére

    Single módban is 200-on fog menni.

    A dual channelnak nem az a lényege, hogy kétszer olyan gyorsat csinál a memóriából, hanem az, hogy egyszerre tud kommunikálni a procival ill. az északi és a déli lapkával. Ebből következően maximum 8-10%-ot gyorsít a rendszeren.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz philodox #28 üzenetére

    Ha a szervizben meg akarna győzni, hogy vegyél még egy memót abba a lapba dual channel miatt, akkor keress másik szervízt. Olyat ahol értenek a számítástechnikához.

    Az A7N8X-X nem tud dual channelt!

    Aki hülye, haljon meg!

  • putti

    aktív tag

    válasz L3zl13 #30 üzenetére

    Na igen, nem is néztem ez egy -x es alaplap, abban meg nem fog dualban menni semmi.

Aktív témák