Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a következő problémában:
    Nemrég tulajdonosa lettem egy ASRock 970 Pro 3 alaplapnak, amibe egy unlocked FX-4100 került. A hűtésről egy hatalmas Nuctua hűtő gondoskodik. Ezt egy Samsung 830-as 64 GB-os SSD-re telepített jogtiszta 64 bites Windows 7-tel használom. 2x4 GB Corsair Vengence LP 1866 MHz-es DDR3-as memória kitet tettem bele. A VGA kártyám egy igazi öreg harcos: Sapphire HD3850 Ultimate, tehát passzív hűtésű. A tápom egy jópár éves FSP Bluestorm II 400 W-os darab.
    A probléma: nagyon instabil a szerkezet. Néha néha úgy kifagy, hogy semmilyen billentyűre nem reagál, a NumLock LED égve marad, a CapsLock LED nem villan fel, a Ctrl+Alt+Del semmit nem csinál, csak a reset segít. De ez a ritkább, az egy hónapnyi használat alatt kb. 3 v. 4 alakom volt ilyen. Ami nagyobb probléma, hogy egy esti használtat során legalább kétszer előfordul, hogy egyszerűen újraindul. Se kék halál, se lefagyás egyszer csak restart. Leginkább egy Aion nevű MMORPG-vel játszom és a rejtélyes újraindulás mindig a játék alatt következik be. Ezzel csak az a gond, hogy az előző konfigommal is játszottam ezzel a játékkal szintén 64 bit alatt, de ott nem csinálta a restartokat. Azóta a mem, proci, alaplap változott.
    Megnéztem már a memóriákat a Memtest86+ 4.20-as verziójával, a Memtest86 4.10-es verziójával, nem talált semmit. Egyszer kicseréltem egy másik típusú 2x4 GB-os memória párra, de akkor is újraindult. Teszteltem a gépet az AIDA stabilitástesztjével, semmi nem történt. Csináltam tesztet a legújabb 3Dmakkal is, de hibátlanul működött. Egyszerűen nem tudom mi lehet a gond. A tápom CPU tápcsatlakozója csak 4 pin-es, az alaplapon pedig egy 8 pin-es csatlakozót is be lehetne dugni. Nem tudom, hogy ez a 95W-os proci megkívánná-e a 8 pin-t. Aztán próbálkoztam azzal, hogy a 13.1-es VGA drivert leszedtem és hagytam, hogy a Windows keressen hozzá drivert az Update-ről, hátha a dot4-et használó CCC és a benne lévő OwerDrive kavar be valamit, de a helyzet nem változott. Még a teszt tervek között szerepel, hogy valami másik memória és VGA igényes játékkal is próbálkozom, hátha az valami eltérő dolgot eredményez.
    Szóval nem tudom mi a rák van, aki esetleg tudna segítsen jó tanáccsal!
    Köszönet és Üdv!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz lafaty80 #3511 üzenetére

    Szia!

    Köszi a tippet, de azt már kiiktattam. Ennek ellenére nincs kék halál csak újraindulás.

    Hoppsz, mégse. Pedig mintha már kilőttem volna egyszer, de ezek szerint rosszul emlékeztem. Egyébként két felhasználói profil van a gépen egy rendszergazda, amit nem használok csak ha faragni kell a vasat és egy csökkentett jogú felhasználó, ami alól indítok mindent.
    Nah próba...

    [ Szerkesztve ]

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz lafaty80 #3511 üzenetére

    Na a kikapcsolt automatikus újraindítás mellett is kék halál nélkül indul újra.
    Ez vajh mitől lehet? mi az ami ilyen újraindulást ki tud váltani? Gyanítom valami hardveres dolog lehet.

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!

    Köszi a tippeket! :R
    Gondoltam már én is a tápra, bár még sosem fordult elő táphibám. Lehet hogy szegény Bluestorm felett eljárt az idő? Ha a tápba épített védelme kapcsol le, akkor azt nem úgy teszi, hogy teljesen kikapcsol? Aztán ha alkarom akkor újra bekapcsolom. Bár az UEFI-ben nem néztem meg a power lost opciót, lehet hogy úgy van beállítva, hogy bekapcsolja a gépet újra, ha elmegy az áram, de mintha az defalut az off lenne. Na próba következik ismét.
    Jah a melegedésről: csak azokat a szenzorokat tudom figyelemmel követni amiket az AIDA lát, de ott semmi nem melegedet fel túlságosan. A stabilitás teszten a proci volt a legmelegebb, de az is csak 50 fok. A proci áramellátásáért felelős alkatrészeknek nincs külön hűtésük, majd megérintem őket milyen melegek. Szerintem viszonylag szellős a házam, van egy venti ami elöl, alul a vinyókon keresztül fújja be a friss levegőt, és a táp alatt fent hátul egy ami kiszívja, meg persze a táp.

    [ Szerkesztve ]

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Új hozzászólás Aktív témák