Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    Sziasztok!

    Nos, csak összeraktam a konfigot a diplomavédés előtt, így most már erről írok: ASRock 4CoreDual-SATA2 + C2Q6600 + X1950XT AGP (utóbbi miatt választottam ezt a lapot), valamint 2 x 1GB DDR400. Alapon 251-es FSB-t állít be a lap, a RAM-ot pedig DDR400-ra állítva 4:3-as osztót használ, így a 188x2=376-on megy csak (ami elég kevéske, tekintve, hogy ezek a modulok a 470-et is bírják). Procifesz állítólag 1,2V körüli (úgy tudom a proci VIDje 1,275V). Próbáltam felrakni 266-ra, de "csak úgy" nem indult: lehet hogy még valami extra beállítással kellene játszani.:F (Mondjuk bolcsodal írta, hogy ennél a lapnál Quad proci esetében már az alapórajel elérése is nagy tuningnak számít.:DDD) A proci amúgy tuningos lenne, feszemeléssel akár 3,2-t is tudnia kell, de erre nyilván nem ebben a lapban fog sor kerülni.:))

    3D teszteket lefuttatva a fenti (underclock) beállításokkal is veri az előző konfigom, ami mondjuk el is várható talán.:) (A miheztartás végett az egy MSI K8T Neo2-F + A64 X2 4200+@5000+ volt, 235x11-en járt, így jött ki a RAM-nak a 470.) Everest memóriaeredményekben jócskán elmarad viszont, szerintem ezen még némi tuninggal lehetne segíteni (esetleg számítana, ha szinkronban lehetne járatni a RAM-ot az FSB-vel). Szerk: A64-nél ugye nem számított - volna - az integrált memóriavezérlő miatt.:)

    Egyelőre ennyi, majd írok még.:R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák