Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alibaba78

    őstag

    válasz MPowerPH #15416 üzenetére

    :D Noormalis?!

    Mindenkinek, aki autoval kozlekedik az orszagok kozott: Nagyon jo tanacs: Mindig koss breakdown covert. Roviden elmeselem, mi tortent velem. Fel eve vettem egy autot. Termeszetesen a kotelezo szerviz megvolt (vezermuszij, feszitogorgok, vizpumpa, motorolaj, valtoolaj, szurok cserelve), es atnezettem a szerelommel, aki megallapitotta, hogy ezzel az autoval nyugodtan lehet hosszabb utra menni. Hazajottem. Itthon hasznaltam az autot hiba nelkul. Mult heten, a tervezettek szerint elindultam vissza Angliaba. Epp atertem Nemetorszagba, amikoris az egyik pihenobol hajtottam ki, es kivillant a dashboardon a kovetkezo uzenet: "Engine oil pressure off STOP now". Azonnal felrealltam, leallitottam a motort. A palyaszeli vesztelefonrol segitseget hivtam. 1.5 ora mulva erkezett egy trailer, aki 200 euroert bevitt a legkozelebbi vw szervizbe (5 km). Ott megallapitottak, hogy az olajpumpa, es a turbo elszallt, 2550 euroert megszerelik 2-3 heten belul. Meg ha lett is volna ennyi penzem, akkor sem tudtam volna ott megvarni, mig beszerzik az alkatreszt, ezert hivtam egyik jobaratomat, aki szerzett egy trailert, amivel hazahoztak 120.000 forintert. Most szervizben van az auto itthon, de mar mondtak, hogy csak a turbot kell cserelni, mert nem kapott kenest, es az olajpumpanal kell vmi tengelyt cserelni, ami par ezer forint, igy osszesen 150.000 forintbol meguszom. Mindezt elkerulhettem volna, ha kotok egy 2 napos breakdown covert par fontert, vagy legalabb csak a toredekebe kerult volna.
    Veszteseg: durvan 200k magyar forint + kompjegy + palyamatricak + 150k szervizkoltseg itthon + az ido, amit nem munkaval toltok + 12 ora komfort nelkuli varakozas, amig a magyar traileres megerkezett. :(
    A biztositas 17 font lett volna a 2 napra.

Új hozzászólás Aktív témák