Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3nsitivity

    addikt

    válasz no more #14731 üzenetére

    Na jó ezzel újat mondtál. :D
    Kajak nem tudtam, hogy kell leírni. :D
    Kövezzetek meg, a hármas nyelvtan huzta le anno az érettségim. :D

    " Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

  • saelin

    veterán

    válasz no more #14731 üzenetére

    Rákuram, maga tudja-e hogy gonosz? A Dixlexiásokat nem xapad scofolni! ;]

    Egyébként nekem is van diszlexiás ismerősöm és szegényt néha nagyon tudom sajnálni. Szokott könyveket is olvasni, de semmit nem javult a hangos olvasása/helyesírása az évek alatt... Nem egy buta ember, csak van egy nagy hiányossága, amit szokott is szégyellni (előttem és barátnőm előtt nem, már 16+ éve ismerem).
    Én pont ezen ismeretségből fakadóan nem bántok senkit a helyesírása miatt, mert felesleges és csak fölös frusztrációt okozok neki. Elég annyit tudni, hogy az írástudatlan ≠ diszlexiával, sajnos sokan vannak, akik e mögé bújtatják nemtörődömségüket (főként 18 év alattiak) és majd néznek nagyokat, ha felnőtt korukban is egy 2-3-os szintjén tudnak olvasni és/vagy írni. Kész boldogság, amikor olvashatatlan írás miatt visszadobják a hivatalos papírt, vagy esetleg hibás adatok miatt (rosszul írod le az anyukád- , a lakhelyed nevét) és kezdheted előről az egészet. Jobb esetben - szégyellve magad - átviszed a szomszédba, hogy segítsenek már kitölteni (true), mert neked nem megy.

    Persze, hogy valaki az előbbi vagy utóbbi csoporba tartozik-e, azt csak ő maga tudhatja. Diszlexiásoknak akár papírjuk is lehet a hiányosságukról, amit úgy tudom, hogy nem csak úgy megadnak, hanem valami tesztet kell kitölteni, hogy tényleg az vagy e. Könnyen kideríthető.

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák