Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz xboxfreak #2702 üzenetére

    "miért fontos az s812 4ks tartalom nélkül"
    Az S812 nem a 4K, hanem a H265 miatt lenne fontos.
    Azonban a H265-el szerintem az lesz a probléma, hogy egyelőre azzal agyontömörítik a filmeket. Láttam néhány H265-el tömörített videót. Ebből persze nem általánosítanék, de az a 720p-s, 1 órás film, ami H264-el tömörítve 1.5G iga körül volt. H265-el letöltött változatai rendszer 4-500 megára voltak összepréselve, és szemmel láthatóan rosszabbbak voltak, mint a 264-esek, a nagy tömörítés miatt. Namost, ha a 4K videókat úgy agyontömörítik, hogy alig jobb a korábbi 1080p-s változatoknál, akkor semmi értelme a 4K H265-nek. Ez persze nem reprezentatív felmérés volt, csak azokat a másorokat néztem, és próbáltam 265-ben, amik engem amúgy is érdekeltek. De maradtam a 264-nél. Nekem mondjuk amúgy sincs S812 SOC-os gépem, és az S802 nem bírja erővel, mert ott csak szoftveres dekódolás van.

    Gyors guglival találtam néhány 4K-s videót, majd megnézem, hogy H265-el tömörítették-e. Az i5-ös asztali gép talán le bírja játszani :)

    Samsung NX1: 4K video samples and new full-res frame grabs available for download (UPDATED)

    u.i: Na, megnéztem. Hááát, az i5-ös, meg a 8G RAM, meg a Kodi 14.2 nem bír vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák