Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #56658 üzenetére

    Hát főleg ilyen kijelentések után : VS be már betettem : [link]

    ""Our highest priority is to secure revenue share, so there will be a sequential strategy in terms of products, with server products and mobile processors first, followed by high-end desktop products." - Devinder Kumar, AMD CFO"

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Petykemano #56658 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy a játékok számításigénye továbbra is abszolút hozzáigazodik majd az egyre erősebb kártyákhoz. Már csak azért is, mert ahogy Abu is mondja, a játékoknál egy performance target van csak, és az egyszeri fejlesztő nem fog kínlódni az optimalizálással, hanem élvezi az erősebb kártyák megemelkedett nyers számítási teljesítményének köszönhetően egyszerűbben hozható célértéket. A 4K120-144 fps fölé a jövőben is legfeljebb a Doom Eternal típusú állandóan optimalizált játékok fognak kerülni. Persze low beállításokkal most is lehet magas framerate mellett játszani a legtöbb játékkal.

    Ugyanaz a teljesítmény szerintem valóban sokkal olcsóbb lesz minden generációváltással, csak az ember nem azért vesz százezrekért új kártyát, hogy egy régi játék (Crysis :DD ) végre megfelelő sebességgel fusson. A friss játékok valóban jobban futnak az újabb kártyákon, csak ez nem azt jelenti, hogy az előző időszakban elért jellemző értéket haladja meg, hanem az előző időszak jellemző framerate értékét biztosítja az új játékokban, míg az új játékokban az előző generációs kártyával elérhető teljesítmény elmarad az elfogadhatótól. Ahogy fentebb is szemléltettem, az RTX 3090 sem hozott csúcssebességet a CP:2077 játékba a 4K medium beállítás melletti 70 fps teljesítményével, viszont az RTX 2080 Ti már egyértelműen kicsúszott a játszhatósági szintből a 4K medium beállítással nyújtott 40 fps értékével.

Új hozzászólás Aktív témák