Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz #82819712 #40933 üzenetére

    És a 3400G-t sem értem 12nm ??? hova tűnt a 7nm-es 3600G ?

    2200G es 2400G Zen magokra epult + kapott egy kis adagnyi Vegat maga melle.
    Avagy egy generacioval el van csuszva az intergralt VGA-s AMD proci.

    Eppen ezert a 3200G es 3400G most kapja meg a Zen+ altali frissitett 12nm-es kezelest a hozza valo Vegaval parositva.

    Nincs itt semmi trukk, egyszeruen az integralt VGA-s cucc ennyivel kesobb jon, hogy mar az uj generacioval egyutt
    erkezik de meg az elozo generacios node-on, igy persze ez kisse zavaro, de ez van.

    ...

  • solfilo

    veterán

    válasz #82819712 #40933 üzenetére

    "És a 3400G-t sem értem 12nm ??? hova tűnt a 7nm-es 3600G ?"

    Emlékeim szerint nem volt szó arról, hogy 7nm-en jönne a Picasso, hónapok óta kapható notiban (maradt 4/8, 10CU, 14->12nm), nem tudom mire a meglepődés?

    2017. szeptember
    Picassonál nem jelzi, hogy Zen2

    2018. augusztus
    "A tervekben egyfajta kakukktojás a Raven Ridge-et leváltó, Picasso kódnevű lapka, amely igazából csak abból a szempontból tekinthető újnak, hogy tartalmaz némi változást, de az alapokat tekintve nem kapja meg a legújabb architektúrákat, vagyis marad a legelső Zen mag módosítása, illetve a Vega IGP. Ez jön mobilba és Socket AM4-es foglalatba, előbbi esetben természetesen lábkompatibilis a Raven Ridge SoC APU-t használó notebookokkal. A különböző apróságok mellett az egyetlen lényeges fejlesztése az energiamenedzsment javítása lesz, amiből természetesen teljesítményt is nyer. Maga a Picasso nem 7 nm-es node-on készül, arra nem lenne elég gyártókapacitás."

    2018. augusztus
    "A GlobalFoundries gyárán belül marad viszont a Picasso kódnevű lapka, ami a 12 vagy 14 nm-es node-on készül – utóbbi alapvetően majdnem mindegy. Ez a fejlesztés a Raven Ridge-et váltja le, és ezen a ponton fontos még, hogy a GlobalFoundries jelenleg is szerződésben áll az AMD-vel, vagyis bizonyos mennyiségű wafert a vállalatnak el kell vinnie, ha ezt nem teszik meg, akkor büntetés lép érvénybe."

    2019. januárban meg is jelentek ugye (változatlan mag/szál és CU szám, 12 nm)

    (#40934) Devid_81: tán még Zen+ sincs benne, maradt a módosított Zen, mint Raven Ridge esetében, ha jól rémlik.

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

Új hozzászólás Aktív témák