Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #33536 üzenetére

    Nem állítom ,hogy a pénz nem számít, de szerintem csak személyes pénz ajánlatával nem lehetett volna onnan elcsábítani. Azok az emberek is pénzért dolgoznak, de talán azon a szinten már legalább annyit számít a siker. Ha másért nem, hát a feljebb kapaszkodásért.

    Szerintem Raja átnyergelésében a legnagyobb szerepet a büdzsé játszotta, ami felett kontrollt gyakorolhat. Ha arról lenne szó, hogy új horizontok után néz, akkor valami olyan cég és pozíció és profilváltást csinált volna, mint Jim Keller. Ehhez képest Raja valószínűleg nagyon hasonlóval fog foglalkozni, mint eddig: stratégiát és víziót fog felrajzolni a táblára. Csak ezúttal lesz pénz megvalósítani mind mérnöki, mind piaci értelemben.

    Érhtető, hogy átment, hajtja a sikert. Ha nem pont gpukkal foglalkozna az intelnél, akkor emberileg érteném az izgatottságát, de így az erről szóló tweetjei számomra kicsit gusztustalanok. De mondom, máskülönben értem, hogy átment.

    Szerintem már a Vega is tekinthető az ő keze munkájának. A vega követte azt a stratégiát, hogy a gpu compute-heavy, mert a professzionális piacokra ez kell. Nem állítom, hogy ez az ő víziója, de ő ezen a fiji óta nem változtatott.
    A navi meg még odébb van. A vega11 még csak most fog majd kijönni. Talán december, de sajna inkább 20187Q1. Aztán lesz még Vega20 (7nm) is, ami a dupla számítási pontosságot hozza a vegába és még több memóriát. A 12LP ismertetésekor nyilatkozgatták, hogy lesz vega refresh 12nm-en. A navinak meg biztosan meg kell várnia a 7nm-t, bár az TSMC lesz.
    De sajnos én ezt nem látom 2018-ban bekövetkezni, legalábbis nem az elején. Majdnem kész talán csak a design lehet.

    Én navitól azt várom, feltéve, hogy az IF tényleg úgy lesz vele használható, mint az epic esetén, hogy az amdnek nem kell majd különböző méretű lapkákat terveznie, hanem azt az időt és erőforrást, amit eddig különböző méretű lapkák tervezésére fordított, azt majd különböző célú/felépítésű lapkák tervezésére fordíthatja. Ha egy P10-et veszünk alapul, abból lehet, hogy pár dolgot ki lehetett volna vágni és 2db P10 együtt (nem Xfire technológiával) már szépen fellőtt volna az $500-$700-os 1080-1080ti magasságokba.

    Aztán persze lehet, hogy a navival megkapjuk majd a GCN6-ot, vagyis a nagy semmit.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • MongolZ

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #33536 üzenetére

    Szerintem Koduri előre menekült, és tudja, hogy a Navi nagyobb bukás lesz, mint a Polaris és Vega. Ha ennyire nagyon jól sikerült volna, akkor maradt volna a kiadásig, hogy legalább saját maga lássa, mire képes. Nekem nagyon rossz előérzetem van.

Új hozzászólás Aktív témák