Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Petykemano #25519 üzenetére

    Nem biztos. A kezdeti gyártósorokon készült revízióban is léggel benne van a többségnek az 1400MHz, extrém tuninggal pedig járt már a lapka 1700MHz-en. Amennyiben a Vega 10 és Summit Ridge gyártását megelőző gyártástechnológiai finomhangolások hatással vannak a Polaris 10 képességeire is, akkor eleve volna esély léggel a 1500-1600MHz körüli értékekre és amennyiben a lapkán is módosítanak valamennyit (ahogy a Carrizo>Bristol esetén), nem volna elképzelhetetlen az 1700 vagy akár 1900MHz-es boost sem.

    Amennyiben meg abból indulunk ki, hogy a GCN tényleg sávszélérzékenyebb, mint a Pascal (miután a GTX1070 majdnem akkora sávszéllel rendelkezik, mint a RX480), még mindig olcsóbb volna a Polaris 10 új revízióját egy 512bit-es nyákra tenni, mint megindítani a Vega 10-et a nagyobb lapkaméretével és a HBM2-vel együtt a $450-os (amit az nV bármikor csökkenthet) GTX1070 ellen. Elvégre már a Fiji esetében is szó volt arról, hogy egyelőre 5-600 dollár alatt nem igazán éri meg a HBM konstrukció. Szóval ilyen esetben jobban járnának vele, ha a HBM2-es videokártyák csak a GTX1080 és Titan ellenében szálnának harcba.

    Mondjuk olvastam olyat is, hogy a Vega 11 kb a Polaris 10 specifikációit kapná, csak GCN5 ill magasabb órajelekkel. Viszont mire az jön, addigra a GP104 már valószínűleg kereken 1 éves lesz.

    Mindenesetre, HA jönne RX 490, akkor szerintem a logikus egy átszabott Polaris 10 lenne. 8GB kevés dual GPU-s kártyának, a Vega meg kétlem, hogy 4xx nevet kapna.

    (#25520) Jack@l: Igazából a CPU részleg a Bristol esetében bele tudott nyúlni valamibe, ami miatt a lapka az addigi (Carrizo) 4-4,3GHz körüli max órajeleiről 4,8GHz-ig tudott a gyári hűtővel ugrani. Emellett csak arra alapoztam, hogy korábban volt szó róla, hogy a GloFo és AMD finomhangolja a 14nm-es gyártástechnológiát és emelkedés várható az elérhető órajelekben. A kettőt összeadva jött a fentebb vázolt ötlet.

    Amúgy nem arról volt szó, hogy a RX480 teljesen aktív lapkát kapott? Erre pont kitértek hivatalosan, Abu85 jelezte is. Vagy rosszul emlékszem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák