Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLacus

    csendes tag

    Üdv.

    Én is beszereztem egy 1600X-et. Alatta egy Asrock X370 Gaming K4-es van, Hyperx Predator 3200Mhz 2x8 Gb rammal.

    Első benyomásra majdnem szívrohamot kaptam, mert beindítás után kb vagy 4-5-ször indult újra (a ház venti felpörög, aztán leáll). Nem volt még időm szórakozni vele, lehet ez valami alaplap gebasz lesz, holnap majd megnézem. Ha beteszek egy hagyományos merevlemezes meghajtót, akkor szerintem a meghajtó rövid időn belül behal, szóval erre kell majd valami megoldás. Az előző gépem rendszer SSD-jét tetettem bele, meglepetésre beindult a jó öreg WIN10, csak újra kell aktiválni (ez marad holnapra, kiváncsi leszek megy-e a jogtiszta win8 update 10-re? :F ).

    Brutál kis proci. Pár régebbi játékkal néztem (METRO 2033 Redux, WOT, Diablo III), minden csontra húzva. A vga egy R9270-es, eddig úgy volt cserélem, de most elgondolkodtam, mert nekem hozza a 60 FPS-t, vsync miatt nem is tud többet.

    Most kb 27-28 fok van kint, a szobában sem lehet sokkal kevesebb. A ház egy Panteks Eclipse 400-as, alap hozzáadott két hűtő beszerelve, a procit egy Noctua U12S SE hűti. Az AIDA 64 szerint az alaplap 32 fokos most, CPU 39, CPU dióda 50-51 között (lehet rosszul van összerakva még, a Noctua kb 1050 rpm-et megy fixen), szóval nem nagyon melegszik, meleg levegőt nem érzek kijönni a házból.

    Csak belenéztem a BIOSba, nem nagyon turkáltam bele, nekem az UEFI bios újdonság (régi jó BIOShoz vagyok szokva, kék alapon fehér betűkkel és számokkal, az előző gépemet 7 év után küldtem nyugdíjba :)), még tanulni kell, mi mit szabályoz. Amit megnéztem, mert bolttal rakattam össze a gépet, az hogy tényleg az van-e benne, amit rendeltem? Illetve sokat olvastam, hogy az Asrock nem nagyon támogatja a 3200 MHz-es ramokat. Jelentem ebben a BIOSban már ki lehet választani opciónak, habár nekem most csak 2400 Mhz-en megy.

    Summa summárum, első tapasztalat/élmény pozitív.

  • SLacus

    csendes tag

    Na akkor, álljon itt az utókornak. Az UEFIbe belépve két XMP profilt látok (egy 2933-as és egy 3200-es Mhz-est). Jelenleg az alacsonyabbal megy, tesztelem vegyes használattal (benchek, játék, film stb), eddig ok. Hideg indítás meg volt.

    Az alaplapról még annyi, hogy nálam is jelentkezett az a bizonyos "bootloop" effektus indításnál, azaz 5. indulásra érte el a post képernyőt a rendszer. A legutóbbi 2.50 biossal már nem jelentkezik ez a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • SLacus

    csendes tag

    válasz #65675776 #11166 üzenetére

    nekem alaplapcsere (és proci, ram stb.) után, csak az SSD-t berakva beindult a win10, de azt jelezte a rendszer, hogy nincs aktiválva. Én anno egy win 8.0-as legális rendszert updateltem win 10-re. Miután a régi, win 8.0-as kulcsot megadtam az aktiváláshoz, szó nélkül elfogadta Microsoft, és aktivált státuszba került. Ezek után töröltem e teljes particiót, és újratelepítettem a win10-et (azért na, új géphez új rendszer kell), és már aktiválva lett win10.

Új hozzászólás Aktív témák