Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz apa111 #7053 üzenetére

    1,45v környékével azért csak óvatosan ;). Én egyelőre nem erőltetném minden áron a 4GHz-t főleg nem 1.4V feletti értékekkel amíg nem tisztulnak le ezek a dolgok mert egyelőre elég homályosak az infók mit meddig ajánlott engedni.

    OC-s fórumokon elég sok helyen látom, hogy 70+ fok felett gyepálják a kockákat 0-24-ben 1.4v+ fesszel de nem vennék rá mérget hogy ez annyira egészséges lenne hosszabb vagy akár intenzív használat mellet rövid távon. Persze ahogy a hőmérséklet ofsettel megkeverte a dolgokat az AMD lehet varia van a feszültséggel is. Bár azért 1.4v felett szerintem amúgy sem igazán éri meg teljesítmény fogyasztás arányban tuti, játékra lehet de komolyabb munkafolyamatra semmikép.

    Amúgy 10+kör IBT VH stabil OC-mat pl úgy dobta el a gép h265 encode alatt öröm volt nézni, szóval ennyit az ibt és társai megbízhatóságról asszem új stabilitás teszt után kell néznem :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • chopin42

    őstag

    válasz apa111 #7053 üzenetére

    Kösz az infót, nem sürgős, addig nézek teszteket legfeljebb, olvasom az overclockerst, stb :D
    A komolyabb tuningot úgy is egy normális hűtő beszerzése után tervezem (bár a gyári is elég jó). Az meg nem rögtön lesz
    Úgy is először tervezek proci tuningot életemben :DD első gépem egy 160mhz amd, második egy athlon xp 2200+, mostani egy c2d e8400...és egyiket se húztam soha

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák