Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz pipo112 #5519 üzenetére

    Nyomj egy friss instalt biztos ami tuti alapon ártani nem árt valami meg van ott keveredve szerintem. És többnyire tovább tart kutakodni mi a hiba mint felhúzni egy friss wint :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • BeZol

    őstag

    válasz pipo112 #5519 üzenetére

    Hát nekem csak a teljesítménycentrikus profillal muzsikál minden tökéletesen, az amd ryzen balanced nem vált be. (akadozgat a gép, aztán egyszer csak eldobja az SSD-t és húzhatom ki a kábeleit majd tehetem be újra, mert biosban sem látni)
    MSI Afterburner menjen a háttérben (állítsd be rajta, hogy cpu usage és gpu usage legyen csak), és 2-3 perc játék után alt-tabolva nézz rá mit mutat a gpu-nál.
    A procikihasználtságot én úgy szoktam nézni, hogy feladatkezelőben a procis résznél a bővített nézetben látni a magok terheléseit, és egyből levágni, hány szálat használt és azokat mennyire (még ha be is zavar pár egyéb dolog).

    Ugye BF3 nem mai játék, simán lehet, hogy 60-70% közöttig terheli csak a szálakat, mert nem érzékeli rendesen h ryzen proci van alatta, általában ez okozza a kevesebb fps-t egy intel procihoz képest.
    Nálam konkrét példa a wow. Elvileg 2 szálig dolgozik, de én inkább csak 1et látok most is, meg az 5820k-val is 1nek láttam, és míg az 5820k-val 1 szálat 100%-on pörgetett és érezhető fps többletet hozott, ha 3.8ghz helyett 4.4ghz-en járattam (akkor is 100%-on volt a használt 1szál, de az órajeltöbblet hozta az extra fps-eket), addig a ryzen-nel 60-70% körül tekernek a szálak, ezen javít kb. 10-15%-ot az, hogy 2133mhz helyett 3200mhz-en megy a ram, és pontosan ez a 10-15% az, amennyivel több fps-t mérnek a memóriás teszteken a gyorsabb ramokkal ott, ahol cpu limites szituáció van.

    Elég nyilvánvaló, hogy vagy a játékokat, és/vagy a vga drivereket, és/vagy a windowst optimalizálni kell ryzen procikra. Attól függően, hogy hol a hiba a gépezetben, aszerint orvosolható a régebbi játékoknál ez az fps kiesés, az újabb játékokat pedig valószínűleg már ennek megfelelően készítik el.

    Szerintem pontosan ez a helyzet bf3 alatt is, teker 5 szálad 60-70%-os kihasználtsággal, emiatt a gpu sem feltétlen teker 100%-on, és emiatt nincs annyi fps-ed mint amennyi egy intellel lehetne, ami ráadásul nem hal el 4ghz környékén. Nekem wow alatt 60-80% körül teker a 3gb-os 1060-as 1440p-ben (ami már eleve gpu intenzívebb szitu, kb +30% extra terhelés lehet 1080p-hez képest), tehát a 3.9ghz-es procim 3200mhz-es ramokkal 75% körüli 1szálas kihasználtsága alapján egy 2.9-3ghz-es intel szinten megy per pillanat, tehát még egy 3.5GHz-es G4560-assal is több fps-em lehetne (és akkor az extra 20% miatt már 100%-on tekerne a vga is), a korábbi 4.4ghz-es 5820k-mmal pedig közel +50% fps-em volt. Ez persze nem teljesen igaz, mert csak akkor lenne lehetséges, ha a videókártya is erősebb ennyivel (előző gtx 970-esem 4.4ghz mellett is lenézett néhol 80%-os kihasználtságra, de egyébként végig 100%-on pörgött, ez az 1060-as pedig +15% kakaó lehet, tehát az a +50% extra órajelteljesítmény minimum fps-nél számít leginkább), tehát a gyakorlatban 1 dolog zavar csak. Az 5820k-val sosem esett le annyira az fps 4.4ghz mellett (3.8ghz-en igen, 4.2ghz-en már érzésre nem), hogy darabosnak érezzem a képet (tehát 50fps alá tutira nem ment), ellenben a ryzennel raideken már érzem, hogy darabossá válik néhol a kép. HA megoldanák, hogy 100%-on pörögjön itt is a használt szál, akkor elviekben pont semmi probléma nem lenne, mert egy lehelettel jobb az ipc mint a haswell-nek volt, amíg viszont ez nem lesz fixálva, addig cumi van. Mostani cpu-szál-kihasználtság alapján gtx 1050/1050Ti-nél erősebb kártyát butaság venni wow mellé, mert a 3gb-os 1060-asomat nem hajtja ki, sőt egy 20ezer Ft-nál olcsóbb G4560-as procival még több fps is lenne, ami ipc-ben gyorsabb is mint a haswell, tehát 3.8ghz-es haswellel felérne :P

    Na most várom a screenshotokat és cáfolj meg.

    Ilyen képet csiholj össze, és majd ha újra a gépem elé kerülök, elkészítem ugyanott ugyanezt a snittet, csak már a ryzennel. (csak olyan ritkán ülök mostanság a gép elé, gyors ledarálom a küldiket és mindig elfelejtem ezt):

    Tehát a képen láthatod a korábbi 6magos 5820k-s gépemet, hogy 85% fölé nem ment a gtx 970-esem kihasználtsága, és 4.4ghz mellett a 7. szál 100%on tekert, közben pedig a teljes procihasználat csak 14% körüli, és azt hiszem 58-69fps között mozgott itt a játék.

Új hozzászólás Aktív témák