Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz BeZol #4997 üzenetére

    Annyira menő volt a ryzen balanced profil, hogy 15 másodpercen belül beállt tőle a windows :DDD
    Első körben nem jött be a feladatkezelő, se tálcáról, se ctrl+alt+del-re, után start menüre kattintva csak feketeség jött elő és beállt a kép, újraindításkor pedig nem látta az SSD-t amin a windows van ;]
    Egyszer már csinált ilyet (és így utólag belegondolva akkor pont ezen a ryzenes energiasémán voltam már, csak nem annak tulajdonítottam a dolgot, bár talán most sem ez a ludas), és ilyenkor ki kell húzni az ssd kábeleit majd újra visszadugni. Elég érdekes, mint ahogy az akadozgatások is amint nem teljesítménycentrikuson futok.
    Egy automata órajelű teljesítménycentrikus profilt azért néztem még előtte, folyamatosan +10W-ot fogyasztott 3.5ghz-en pörögve (szokásos 1.2-1.38V között mozogva), kontra mikor én fixálom 3.5ghz-re 1.1V-al.
    Ezeket az energiatakarékos profilokat pedig hagyom inkább, mert valami nem klappol. (gondolom a bios lehet a ludas ebben is)

    Így utólag jó durván meg tudja nyomni a fogyasztást, ha maxon pörög pár ventilátor :Y

Új hozzászólás Aktív témák