Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95462144

    törölt tag

    válasz MiklosSaS #13797 üzenetére

    Nem értelek, de tényleg. Ha ennyire régóta benne vagy a témában, akkor tudnod kell, hogy minden új félvezető megjelenésénél vannak gyerekbetegségek, és nem csak az AMD fronton. Egy példa, amikor behozta az Intel a Skylake architechtúrát 14nm-en, rengeteg problémák voltak a memóriatámogatással, volt olyan konfig amiben a 3. típusú ram működött, szóval ez nem egyedi eset. Az meg csak a saját hibád lehet, hogy, ha ennyi év tapasztalattal, ahogyan előadtad, meglepődtél felkészületlenül a várható hibáktól, amik jelentkeztek is. Mindenhol lehetett olvasni, hogy vannak gyerekbetegségek, a BIOS-al, a ram kezeléssel, nem volt titok, szóval, ezt Neked mint sok éves rutinnal rendelkező felhasználónak tudnod kellett volna. Még olyan sokat olvasnod sem kellett volna utána, mert ez mindenhol le volt írva. Az agesa 0.6 kód, már nagyon szépen javított rengeteg hibát. Én mielőtt összeraktam magamnak meg a haveromnak a gépet, olvasgattam jó sokat, okultam mások hibájából és láss csodát, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, eddig 3db gépet raktam össze hibamentesen Ryzen-ből, szépen muzsikálnak. Szóval egy tapasztalt user ezekkel tisztában van, amiket leírtál és ehhez mérten rakja össze a komponenseket. És vannak olyan szoftverek bőven, amik imádják a több szálat. De need mint tapasztalt usernek ahogyan előadod tudnod kellett volna, hogy a szoftvereid milyen irányt követnek egy szál vs. több szál. Én meg vagyok elégedve vele nagyon is munkára überelhetetlen számomra ár/érték arányban.

  • Televan74

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #13797 üzenetére

    Nincs itt semmi sértődöttség,én szívesen olvasom a te hozzászólásaidat is.Maximum ha nem tetszik akkor nem foglalkozom vele.
    Nemrég olvastam hogy miért is kapott az Intel jó pár éve 1 milliárd eurós büntit.Amit már rég kitermelt a tisztességtelen magatartásával.
    Miszerint nagy kedvezményeket kaptak azon gyártók akiknek az eladott termékeiben 95% Intel processzor volt,de még a maradék 5%- ra is komoly korlátozást kellett végrehajtaniuk.Na ettől felfordul a gyomrom így utólag is.Az AMD folyamatosan le volt nyomva a víz alá.Mire volt akkor érdemes szoftvert fejleszteni? Ugyan már!

    8700K -t tételezzük fel hiába lesz 30% gyorsabb mint a R5 1600X,majdnem dupla áron lesz És ha nekem és másoknak is hozza a 1600 -as játékokban azt a bizonyos szintet,akkor csak néhány megszállott Intel fanatikusnak és FPS számláló huszárnak fog kelleni a 8700K.Ami picivel gyorsabb és jóval drágább lesz.Azért megnéznék egy tesztet a 8700K -val a Ryzen órajelén.
    Én nagyon nem bántam meg hogy R5 1600 -ast vettem, mert kaptam egy nem drága,az elvárásainak megfelelő terméket,forrasztott kupakkal.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • #16939776

    törölt tag

    válasz MiklosSaS #13797 üzenetére

    Amit leírtál abból látszik hogy olyan elvárásaid voltak, amik a saját sokéves tapasztalataidnak mondtak ellent, így, most téged becsaptak, vagy felelőtlenül döntöttél?

    Hardver: olyan komponenseket választottam, amit láttam hogy hibátlanul működik együtt.
    Bios: a beszámolókból láttam hogy, mennyi probléma van (menyit lehet magunknak okozni), így dupla zárójelbe tettem a CPU OC-t és törekedtem a memória időzítések minél pontosabb beállítására.
    Ezután a bios-al zöld ágra tudtam vergődni, csak utána kellett nézni, hogy adott kapcsoló mire való, és ki kellett próbálni hogy mi történik ha.. Ez vett el sok időt, de utána az történt amit én akartam, pik-pak hugyozhattam a bokám a gyönyörűségtől.

    Egy inteles konfigot beállítani 2 perc billentyűzetről, majd a stabil oc beállítása legrosszabb esetben ez elvesz 2 teljes napot (mennyire akarunk biztosra menni, kiégetni a hardvert) Ezt kb. ugyan annyi idő volt OC nélkül, úgy egy Abit NF7-es alaplapom volt utoljára a cégtől.

Új hozzászólás Aktív témák