Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick3D

    senior tag

    Sziasztok,

    FX széria óta az első AMD build lesz amit építek egy amolyan átmeneti időszakra. Igazából csak a memóriákkal vagyok kicsit megkeveredve. Az összefoglalóból okulván B-die finderrel megkerestem azt a kitet amit elvileg szeretnek a Ryzenek. Viszont a kiválasztott alaplap QVL listában nincs bent pedig ár/érték arányban ( már ha manapság létezik ilyen ram fronton ...) egész jó. ITX build lesz.
    A kiszemelt build :
    Lap : B450 I AORUS PRO WIFI
    Proci : Ryzen 5 2400G
    Ram : G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz F4-3200C15D-16GVR

    Olyan ramokat kerestem ami 2x8 dual ch 3200mhz és minél alacsonyabb időzítés. Részben azért is mert a Vega 11 fogja ellátni az összes gpu feladatot , csak végső esetben raknék bele dgput. Visszatérve a ramokra ilyenkor mi a teendő ? Mihez érdemes inkább viszonyítani QVL vagy B-die finderhez ?
    Árban khm túl sokat nem dobnék ki rá CL16 al is megelégedtem volna de a B-die finderen a nagy többsége 15től indul. 5k különbség van a ramkitek között az nem érvágás de azért 20kval többet nem költenék el rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz cimbi186 #3240 üzenetére

    Ez volt az első amit néztem , jó ár érték arány és ennek csak a 2x8 as volt a QVL listában szóval feltételezem menne prímán de a bdie f. nem volt bent a listában. Másodsorban gondolkoztam és a 8 Gb időnként kevés lehet nekem így inkább maradok a bevált 16nál. ~20kt kell "csak" rádobni :D
    Viszont azt nem értem hogy amit kinéztem miért nem jó. Felmentem arra finder oldalra és kikerestem és szám szerint is stimmeltek. Időzítésekig képben vagyok de ezekkel a b-m dieal még nem foglalkoztam.

Új hozzászólás Aktív témák