Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #9672 üzenetére

    Én nem várnék nagy csodát, de a várakozásból még sosem lett baj... meg eddig is vártunk eleget. :D :D

    Viszont érdemes beleolvasni:
    The Procyon benchmark, which tests a variety of neural network models, revealed up to a 15% increase in AI performance when comparing DDR5-7600 C38 memory against the baseline DDR5-4800 C40. The GIMP benchmark showed less variability, with only a 4% improvement in image generation time under similar conditions.

    Nekem ez így olyan mint a viccben, hogy hol és mit osztogatnak/fosztogatnak...
    - DDR5-9000 oc-ről van szó, aztán leírják, hogy 4800 vs 7600 a mérés.
    - +15% gyorsulás (DDR5 órajelben ugye +58% vagy +88% volt :) )
    - A másik tesztben 4%.
    - A cím szerint integrated graphics gyorsulás van de ez vmi AI teszt.
    - Gyorsan rákeresve nem tudom min futott, elvileg tud cpu, gpu és npu támogatást is, Anadtech-en pl. ugyanezt npu-n nem tesztelték. Persze AI-ra kell a ram, talán elsősorban a méret számít de biztos ott is használ a sebesség.

    Ami ebből nekem infó, hogy eddig úgy néz ki maradt a minta: a memkezelő is bírja és amiről eddig nem volt infó, az IF is 2000 helyett 2400-2500-ig elfutkoshat.

    Hogy ez mennyi gyorsít abban szkeptikus vagyok, már a valós tesztekben lemért 7000 körüli frekik sem dobtak olyan sokat. De az biztos szerintem, hogy:
    1. Pozitívabb lesz a kép mint amit első tesztre láttunk.
    2. És innen azért jó messze van már a hivatalos gyári 5200. Vagy 7840HS-nél 5600. Ha 6200-7000-ig csak +15% volt benne és ott megállt a mutatvány, azért 9000-ig még megint nagy ugrás van. És valószínűleg az IF visszavétel is bejátszhatott azokba az eredményekbe ahol 6x00 felett már nem gyorsult/néha lassult is. Erre jön még rá az IF tuning.
    Tippre +10-15% helyett a vége lehet 25 körül... mákkal persze, sok pénzt nem költenék rá extra ramokkal vagy mással.

    szerk: Úgy látom a 8600G tesztek is megjöttek, 15-20% körül megáll az IGP a 8700G mögött. Persze a több jobb, de ha ezen is lehet még tolni +20%-ot akkor ez se rossz. Azért remélem a 8/16-os is lentebb jön majd, 5600G->8600G váltásnál a cpu is jóval erősebb lenne, de már beleéltem magam a 7840HS szintű előrelépésbe korábban. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák