Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Milka 78 #10140 üzenetére

    Szerintem az simán csak túlzás, vagy legalábbis, nem tűnik túl hatékonynak. :)
    Nekem is ez volt, a régi házamban (CoolerMaster Centurion 590) elölről fújt be két 12-es, oldalról egy 14-es és hátra mégegy 12-es kifelé, és tele volt az egész ház lyuggatva, mégis sehol nem volt a hűtőképessége az új házam (SilverStone FT01B) két vacak 18-as 700rpm-es ventijével alkotott produkciójához képest, pedig az újon nem lyuggaás van, hanem kétoldalról hangszigetelőhab vastagon.... :) (Porszűrősre volt csinálva mindkét ház.) Csináltam is két képet, VGA hőfokok előtte:

    és házcsere után:
    .
    Bal felül az OSD a GPU és VRM hőfokok és a venti fordulatszám is. Ez még a 7950-em volt, masszívan megtuningolva. Szerintem magért beszél. :) Az új ház ráadásul szignifikánsan halkabb, praktikusan néma, míg a réginek azért volt itt-ott szélzaja.

    (#10144) Areturus: 55 fok a CPU-nak elég kevésnek tűnik, bár AMD-nél nem tudom, pontosan hogy van. De amúgy is oda inkább hűtőméret szokott kelleni. Szerintem nálad is az lehet a gond, hogy bár sok ventid van, de nem hatékony a légcsere. Amúgy ez tipikusan hibája az agyonlyuggatottt CM házaknak, le is kellett egy lappal fedjem az egyik oldalsó ventihelyet a CM590-emben (másik gépet raktam benne össze), hogy ne szökjön ki ott a levegő, konkrétan így hűvösebb, mintha nyitva lenne, vagy mintha benne lenne egy 14-es venti. :Y

    (#10145) Th1sN04ll: Ha sok a pocsékolni való pénz, akkor igen. Amúgy egy normális ház vétele is bőven elég. A sajátom nem merem ajánlani (SilverStone Fortress FT01) mert boltban nagyon drága (60K) és inkáb halkságra van kigyúrva. Ugyanakkor egy VGA-s rendszerekhez szerintem zseniálisan jó ház pl. a SilverStone RV03 [link], amiben kapcsolható a venti a hatalmas huzat és a halkság között, és gyárilag is full profin meg van oldva. :) Ez csak 40K, amiből amúgy a vízhez a FC blokk is alig jönne ki.

    (#10148) Zoli54213: Ezt nem nagyon lehet előre tudni. Amit én javaslok, hogy ha kinézted, olvass utána, hátha valaki próbált az adott típusban 290-est. Azonkívül olyan lapot érdemes venned, amire lehet valamiféle külső tápcsatit kötni. :K Alapvetően nem szoktam ilyenekt javasolni, mert nem olcsók, és manapság pénzkidobás drága lapot venni, amikor generációnként kell új, de a 290 esetén én CF-nél már rámennék erre a csatira.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák