Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy GIGABYTE RX460 4GB-os karim. 3 éves. Eddig gond nélkül tette a dolgát. Kb. novemberben, a Win10 frissítés után a Display ablakot már nem tudtam megnézni a Settings-ben a Windows-ban, mert eldobta. Ekkor már tudtam, hogy újra kell installálnom. Ez megtörtént.

    Időközben más probléma is jelentkezett. Bocsi, hosszú egy kicsit, de megpróbálom leírni a jelenséget nektek bővebben.

    Ha elkezdtem játszani, akkor egy idő után lassulni kezdett a játék, ami egészen addig tartott, hogy totál magával rántotta a rendszert. Teljes fagyás, képernyő fekete állapotig. A gép ment, de semmit nem tudtam vele kezdeni. Ha tovább vártam a monitor is kikapcsolt, mintha teljesen megállt volna a kártya.
    Egyszer sikerült még időben bezárni a játékot (Transport Fever 2) és megnézni a kártya terhelését a Task Manager-ben. A 3D terhelés 100%-on volt. Azóta Win10 reinstall is megtörtént, de a jelenség maradt. Legújabb driverrel is. Vírus, bányászvírus nincs, ellenőriztem. Teszteltem 3 perces stressz teszttel is a kártyát az AIDA-val, de semmit nem láttam. A Radeon driverében a hőmérséklet, terhelés, ventik is normálisnak tűnik. GPUZ-vel ugyanez. Extra a dologban, hogy nem mindig játéknál jön elő, csak időnként. Talán, mondom talán akkor, ha egy kicsit magára hagyom a gépet, vagy csak böngészek vele és utána elindítok egy játékot rajta, de ebben nem vagyok biztos. Érzésre ahhoz tudnám hasonlítani a jelenséget, mintha egy vödörbe vizet öntenél és az egyre nehezebb lenne, majd amikor megtelik, akkor kicsordul belőle a víz.
    Még egy dolog. Egy esetben (tehát egyetlen egyszer) úgy indult el a gép, hogy egy hosszabb beep-el, de ilyen jelzés nincs az AMIBIOS rendszerhiba jelzései között. Plusz hiába volt a jelzés, a gép ekkor gond nélkül elindult, csak tovább tartott neki a boot. Másrészt meg néha egyszerűen nem ad képet a Windows elindulása után. A bootnál még van, szépen elkezdenek kergetőzni a kis köröcskék a Windows töltéskor, aztán amikor a betöltő háttérképet adná eltűnik a kép és nem is lehet életre lehelni, csak egy resettel. Ilyenkor hibajelzés semmi.

    Olvastam angol szaklapokban, hogy a Windows Game Mode-ja okozhat gondot. Ez ki van kapcsolva azóta, de a jelenség ugyanúgy előjön néha.
    Ugyanezzel a kártyával videórendert Adobe Media Encoderrel simán lefuttatok, gond nélkül Premiere Pro-ból vagy After Effects projectből.

    Bármi ötlet, hogy mi lehet a gond? Megfáradt volna a kártya? Esetleg az alaplap (szintén Gigabyte) halódik alatta? :F Én kifutottam az ötletekből. Ilyet még soha nem láttam. :(

    Ja igen: semmilyen OC-t nem állítottam rajta és nincsen egyedi BIOS sem a kártyán.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz TIT #41448 üzenetére

    Mármint a gép memóriájára gondolsz és nem a kártyáéra, ha jól sejtem? Azon futtattam egy nem teljes körű tesztet. Az rendben találta. Igaz az alaplap szintén egyszer kiköpte ezeket a memóriákat még anno. Akkor sikerült végül megoldani és a mai napig remekül működnek. Lehet, egy alaposabb tesztet futtatok még.
    Más ötlet? Esetleg más lehetőség?

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz TIT #41451 üzenetére

    Ez a kártya az életben nem volt húzva. :N Első tulaj vagyok, szűz dobozból lett a gépembe építve. HDMI kábel is volt már cserélve egyszer, szóval az a lehetőség is kilőve.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz TIT #41467 üzenetére

    Értem, csak próbáltam elébe menni, ha valaki ezt mondaná, mint hibaforrás. :)
    Gariztatni? 3 éves kártyát? Hogyan? :Y
    Köszi a választ amúgy. :)

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz TIT #41504 üzenetére

    De bizony. Eredeti hibaleírásos hozzászólásom, második mondata. #41447 ;)
    Ha ezt nézzük, akkor lehetséges, hogy a memória fáradt meg a kártyán tényleg? Éppen a kora miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés