Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz TIT #46878 üzenetére

    Ha időtúllépés, akkor esélyes túlságosan alálőtted a feszt az alacsonyabb stageken?
    Esélyes, hogy nem is a stage 6-7 a bajos, hiszen gondolom stresz teszt stabil (és 100% loadon jellemzően stage 6-7 megy a GPU, ha a TDP és a hűtés engedi), hanem az alacsonyabb stage-ek: stage 1-5.

    Plusz: A paraméterezett stage-ek közé is beugrik a Radeon ahol beállthat olyan fesz és freki kombót, ami már nem lesz stabil és hibázik a GPU. Esetleg ezért lehet időtúllépés.
    Érdemes lehet finoman emelni az alsóbb stage-ek feszültéségén, hogy a stage-ek közötti köztes állapotokban is stabilan üzemeljen a GPU.
    A gyors freki/feszültéség állítás miatt lehet ms időre elégtelen a tápellátás. Úgyhogy még az sem segít, ha esetleg nekiállnál stage-enként fixálni a GPU-t és ott stressz tesztelni. Nem fog kijönni a frekiváltás miatti instabilitási probléma. Lesznek stage-ek közti olyan állapotok, mikor ms időre instabillá válhat.
    Apránként fesz emelés (pl. 15mV)

    PLusz: észrevételem szerint (Sapphire és MSI) a GPU feszültsége valamilyen szinten kapcsolatban van a VRAM feszültéségével is. A VRAM és GPU fesz oda-vissza hat valamelyest. (Nem részletezném, hogyan vettem észre és miből következtetem. Hosszú lenne nagyon.) Úgyhogy se a GPU-t se a VRAM-ot nem érdemes az undervolt alsó határáig feszegetni mert lehetne pillanatok, mikor random létrejön egy instabil állapot.
    PL. Alt+Tab esetén a játékból desktopra lépve biztos soka ugrándozik le-fel a freki/fesz kombó.)
    Ha megtalálod a megfelelő, elégséges értékeket, tuti nem kapsz soha több driver összeomlást meg időtúllépést. Érdemesnyáron keresni, mikor magasabb a szobahőmérséklet. Illetve, érdemes a fan cure-t is biztonságosra állítani, hogy a hűtés se változtasson sokat. Ugye az elégséges hűtés a félvezetők hőmérséklete is nagyban befolyásolja a stabil működést. Undervoltnál kifejezetten igaz.
    Emiatt én pl. kikapcsolom a fan-stopot. 500 RPM körül forognak a ventik minimum. Desktopon is. Ekkora fordulaton vagy akár 800-900 RPM-ig nem vagy csak alig lehet hallani a kártyákat. (kártyától, ventitől, stb... stb... függ)

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák