Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • closedown

    csendes tag

    Egy hete váratlanul elszállt a tápom azzal együtt az R9 270X is. Azt nem tudom, hogy a táp miatt a VGA vagy fordítva, egyszercsak leállt a gép, újraindítás után fekete képernyő. A gép integrált VGA-val megy. Természetesen a garancia fél éve lejárt. Megpróbálom elsütni a biztosítómmal, ha nem sikerül, érdemes a javíttatásával vesződni? Hol tudnám ezt megnézetni?? Salgótarjáni vagyok.

    Lehet, hogy ez ugyanaz a meghalás, mit ami sokatoknak volt mostanában. Az nVidia kártyákból melyik felel meg ilyen teljesítménynek??

  • closedown

    csendes tag

    válasz Baryka007 #56210 üzenetére

    Chieftec CTG-450-P. Nagyon sokat próbáltunk tájékozódni, kérdezősködni, mielőtt megvettük, sokan ajánlották. Aztán mégsem bírta rendesen. 3 éves volt, pedig nem volt extrém körülményeknek kitéve. Azt mondta valami műszerész valaki, hogy a pufferkondenzátorok mentek el. Nem értek hozzá, nem is érdekelne, de így, hogy magával rántotta az 50 e kártyát, azért bosszús vagyok.

    Ha a biztosító nem fogadja el, akkor szerintetek érdemes megnézetni még valahol, hogy meg tudják-e csinálni??

    [ Szerkesztve ]

  • closedown

    csendes tag

    válasz Visormail #56212 üzenetére

    Dátum szerint már a 3 év garanciából is kicsúszott mert 2013.01.23-án vettem, de egyébként is csak 24 hónapos garival. Olyan biztosításom van, ami háztartásban használatos eszközök (pl. számítógép) normál meghibásodására is vonatkozik (nem csak villámcsapás), ebben bízom, de hát tudjuk, hogy a biztosítók is olyanok, amilyenek...

  • closedown

    csendes tag

    Lehet, hogy volt már itt, úgyhogy bocsi, nem akarok ismételni, de hátha mégsem...

    Sapphire R9 270x OC, szokásos itt is jól ismert hibajelenség, néha csíkozódás, majd utána egyszercsak sötét képernyő és nem működik, ez történt múlt év júliusában, csendben magunkban megsirattuk a családban, nem sokkal a garancia lejárta után meghalt a kártya, persze mikor is tegye... Aztán itt olvasgattam, hogy sokan ebben a cipőben járnak, hát valahogy el kellett fogadni. A fiam azonban nem akarta. Interneten keresgélve rábukkant egy javítócégre Pesten a www.reballing.hu címen. Gondoltuk megpróbáljuk. Nem akarok reklámot csinálni nekik (illetve de!), nagyon korrekt volt a dolog és sok jóval kecsegtetett. Egy e-mail váltás a javítást végző illetővel, ami után kiderült, hogy a probléma nagyon is ismert, az ún. reballing (talán újraforrasztás) jó eséllyel megjavítja a kártyát, fizetni csak sikeres művelet után kell (!) valamint 30 napos pénzvisszafizetési garancia van. A kártyát hétfőn vittük be, szerdára kész volt. Hétvégén install és láss csodát a kártya hibátlanul működik. Azt mondta a srác, hogy 6 kártyából, amit egyhuzamra javított 5 forrasztáshibás volt (meg volt repedve a forrasztás valahol), sikerült meg is csinálnia, a hatodiknak más baja volt, azt nem.

    Ezt azoknak írom, akik esetleg már eltemették az egészet, hogy ha érdekli őket, érdemes megpróbálni.

    Szóval: reballing.hu :)

Új hozzászólás Aktív témák