Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benjoe70

    csendes tag

    Hali! Segítségeteket kérném az alábbi problémámban: Nemrég vettem egy Gigabyte HD7750 2GB OC videokártyát. Kb. a beszereléssel egyidőben arra figyeltem fel, hogy komolyabb játékok közben lefagy a gép. Általában pl. intrók közben. Már mindent kipróbáltam. DX frissítés, driverek frissítése, oprendszer csere. Tiszta telepítés után ugyanez volt a helyzet. Memóriákat kipróbáltam külön-külön és együtt is, tápot cseréltem, szoftveresen különböző progikkal teszteltem az alaplapot, memóriát, videokártyát, stb.

    Ma a kezembe akadt a videokártya CD-je. Nem igazán szoktam a gyártó saját CD-jét használni, de már "kétségbeesésemben" :-) ezt is gondoltam, hogy kipróbálom. A fenti kártya gyárilag húzott. A CD-n lévő Gigabyte OC Guru II nevű segédprogrammal visszavettem a GPU Clock-ot az eredeti ATI állapotra (még egyszer mondom gyárilag húzott a kártya) és így nem fagyott le (legalábbis az egyik játék esetében) a játék. Kérdésem az lenne, hogy normális-e ez így, valamint, hogy van-e valami kapcsolat a GPU Clock és a Memory Clock értéke között? Illetve szükséges-e valahogy egymáshoz igazítani az alaplapi értékeket a grafikus kártya értékeivel? Ezen kívül érdekel, hogy valaki találkozott-e hasonló problémával?

    Előre is köszönöm szépen a hozzászólásokat!

    A konfigom:

    Intel Core2Quad Q822 @2.33 GHz
    2x2 GB DDR3 Kingston RAM 1333
    GA-EP45T-UD3LR alaplap
    a fenti videokártya
    1TB WD HDD
    500 GB Samsung HDD
    Windows 7 x64

  • Benjoe70

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Úgy látom, hogy jelenleg nincs új BIOS verzió a HD7750-hez. Legalábbis a gigabyte honlapján nem látom. Pedig többen írták, hogy ezeknél a kártyáknál az hozta meg a javulást. Ha esetleg valaki tudna hozzá való Biost, azt megköszönném!

Új hozzászólás Aktív témák