Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kal-El

    senior tag

    válasz Re-Tech #892 üzenetére

    Ez már nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet ugyanazt a zajt produkálná egy passzív kártya, alacsony fordulatszámú ventivel, mint egy sima kártya, aminek leszabályozzuk a ventijét.
    Viszont, az is eszembe jutott, hogy mi van, ha nem bírja az aktív hűtős kártya, a leszabályzással járó +melegedést. Ez az, amit nem értenek meg sokan, amikor a passzív kártyára gondolnak, hogy az soha nem fog megsülni, ha kap egy 400-600rpm-en futó szinte néma 14cm-es ventilátort, még a legnagyobb hőségben sem.
    Míg az aktív hűtős, vagy el kezd búgni, vagy azt kockáztatjuk, hogy tönkre megy, amikor letekerjük a fordulatszámát.
    Én is jobban örülnék ha nem kéne +pénzt költeni erre, nem vagyok a passzív hűtés fanatikusa, csak legtöbbször szerintem nincs jobb megoldás, ha csendet szeretnénk.

    Egyébként átnéztem pár tesztet:
    PowerColor Radeon HD 7770
    MSI Radeon HD 7770 OC
    XFX HD 7770 Black Edition Super Overclock
    ASUS Radeon HD 7770 DirectCU
    Sapphire HD 7770 Vapor-X

    Ezekből kiderül szerintem elég jól, melyik a halk és melyik nem.
    Ha letekernénk a fordulatszámát egy asus, XFX, vagy sapphire-nak, akkor szerintem már közel járnánk egy passzív kártya + alacsony fordulatszámú venti zajszintjéhez.
    Csak azt nem tudom mennyivel lenne melegebb a kártya, ha letekerném egy 30-40%-kal a ventilátort.
    Itt van egy kis összesítés a hőmérsékletekről. Az ASUS-é: 31/68 C.
    Arról mondjuk nincs infó mekkora volt a szoba hőmérséklete, miközben tesztelték ezeket.

    Sajnos a te kártyád nincs benne a tesztjeikben. De szerintem olyan ASUS körüli, értékei vannak, mind hangban, mind melegedésben.
    Szerintetek mennyire melegszik fel a kártya, ha nem kap akkora hűtést, mint ami gyárilag be van állítva? Meg mekkora az a hőfok, ami már káros a kártyának? Tudtom szerint 80 fok fölött már lehetnek problémák hosszabb távon, de ez biztos típus függő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák