Hirdetés

Aktív témák

  • Fettius

    csendes tag

    Tisztelt Prohardver/hardverapro közzöség.

    Mivel nem követem nagyon a vga megjelenéseket így kicsit elakadtam a videokártya cserém kérdésébe :D
    Jelenleg 1 R9 280x vga-t nyüstölök már 3 éve és mivel most van egy 50.000-res keretem gondoltam lecserélem egy nagyobb teljesítményőre.
    Nézegetem minden féle teszteket de hol ez hol az jön ki jobbnak, és igy nem tudok bízni a tesztekbe.
    Az itteni közösség meg azért rendelkezik jó pár videokártyával saját tapasztalattal is így hozzátok fordulnék az ügyben.
    Melyik az a vga amit itt hardverapron érdemes lenne megvegyem ilyen 50 max 60 között és jobb a teljesítménye mit a szeretet kis 280xem-nek?
    A teljes kép érdekében a gépen jelenleg:
    Operating System
    Windows 10 Pro 64-bit
    CPU
    AMD FX-8150 27 °C
    Zambezi 32nm Technology
    RAM
    8,00GB Single-Channel DDR3 @ 573MHz (8-8-8-20)
    Motherboard
    ASRock 990FX Professional (CPUSocket) 37 °C
    Graphics
    LG TV (1920x1080@59Hz)
    3072MB ATI AMD Radeon R9 200 Series (Gigabyte) 39 °C
    Storage
    2794GB TOSHIBA DT01ACA300 ATA Device (SATA) 32 °C
    111GB SPCC Solid State Disk ATA Device (SSD) 33 °C
    Optical Drives
    No optical disk drives detected
    Audio
    High Definition Audio hangeszköz

    Válaszotokat előre is köszönöm :D

    Főleg amd párti vagy de nem zárkózom el az nvidiátol sem

    [ Szerkesztve ]

  • füles_

    őstag

    válasz Fettius #1 üzenetére

    Szia!

    A jelenlegi orbitálisan magas áraknak köszönhetően most nem éri meg lecserélni a kártyádat. Ilyen árban maximum GTX 1050Ti-t kaphatsz, ami nagyvonalakban ugyanazt a teljesítményt tudja, mint a jelenlegi 280X-ed. AMD oldalról meg csak RX 560-at kapsz ilyen árban, ez meg jóval gyengébb a 280X-ednél.
    Egyébként már lassan 1 éve tart a bányászat, azóta vannak ilyen elvetemült árak. Tavaly ilyenkor 60e körül kaptál volna egy RX 470-et, ami kb 40%-kal erősebb a mostani kártyádnál és sokkal kevesebbet is fogyaszt. Ezek a kártyák jelenleg 100e fölött mennek.
    Szóval ha nincs problémád a jelenlegivel, akkor semmiképp se cseréld le most.

    Az ilyen jelleggű kérdéseket máskor légyszíves a Milyen videokártyát? topikban tedd fel, ne nyissunk felesleges topikokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Fettius

    csendes tag

    válasz füles_ #2 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat.
    Akkor egyenlőre marad ez :D

Aktív témák