Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    sziasztok!

    nektek szerintem triviális lesz a kérdés, én bizonytalan vagyok:

    a jelenlegi konfigom az adatlapomon, ezt tervezem most egy kicsit bővíteni, nagyon gazdaságosan, nem minden áron, stb. stb. 20-24k-m van a projektre (+4GB ram, proci, videokártya kell beleférjen, minusz a mostani cuccok ára ofc.), a tápba bele kell férnie az összfogyasztásnak videokártyástól, a videokártya jó lenne ha nem igényelne extra tápot blablabla...

    tehát adott egy AsRock M3A785GM-LE/128M alaplap, amiben most egy Athlon II X2 250 proci van, ezt szeretném cserélni egy erősebbre/négymagosra. nézegettem a phenom II x4-eket és az athlon II x4-eket is, előbbi 15-17k körül mozog, utóbbi megúszható 10k körül ahogy végigfutottam az árakat.

    tekintettel arra, hogy videokártyából egy 7770 szintjét (vagy annak nvidia megfelelőjét még nemt'om) céloztam meg, mit lenne érdemes vennem, ha elég fontos tényező az ár, de tökön se akarom szúrni magam? mennyivel ad többet egy phenom egy athlonnál átlagos r1 felhasználást feltételezve, böngészés, stb. kicsi játékkal, de az megáll jelen állás szerint kb. az x360 ps3 éra végén, a mostani new-gen játékok már nem férnek bele.

    milyen proccot válasszak?

    négymagosítás felmerült, de nem tudom jár-e ez stabilitási, megbízhatósági kockázattal, öreg vagyok már haxxornak nincs kedven szivatni magam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák