Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pRoject22

    őstag

    válasz Ubi82 #5666 üzenetére

    Én most a februári driverrel vagyok 6800XT-n de durva fps beesések vannak, pl a VGA néhol csak 50-60%-on megy, ezzel tudok valamit tenni ,hogy játék alatt menjen 99%-on legalább?

    ¯\_(ツ)_/¯

  • BeZol

    őstag

    válasz Ubi82 #5666 üzenetére

    Amit linkeltél, ez az 1050mV maximum voltage csak decemberi driverig működik, egyébként 1025mV-ra vissza kell tegyed.
    Azért lockolódtál 1018mV-ra, mert ezt feljebb raktad, vagy máshol állítottál el vmit, de alapvetően ez a fő bűn (esetleg SoC voltage is lehetett a ludas, én azt nem piszkálom).

    TDC limitet nyugodtan vedd vissza 300 környékére, bár sztem nem oszt nem szoroz sehol.
    TDP keret szép nagy, ennyit sztem semmilyen körülmények között nem fog soha enni egy sima 6800as :DDD , de ezt úgyis látod GPU-Z adatokból vagy hwinfo-ban mi volt a max.

    Már csak Wattmanban kell a gpu órajeledet 100-as távolságra állítani, tehát
    2400-2500
    2450-2550
    2500-2600
    Ha lemegy a 3dmark time spy, akkor mehetsz feljebb, ha nem, akkor 10-es lépcsőkkel irány visszább.
    Emellé Wattmanban is tudsz vmilyen szinten játszani a feszültséggel, mert ha alacsonyabbra veszed és közben a valóságban (gpu-z) nem veszi le terheléskor annyira, akkor ezzel a gpu órajelének a boostját "korlátozod". Magyarul egy jól megválaszott wattmanbeli feszültségértékkel (legyen pl. 950mV, csak sajnos ez driverenként eltérő... ki kell tesztelni, nálam dec. 18as 900mV-nál is megadja a valós 1150mV-ot) eléred azt, hogy a beállított órajel-tartományban "optimálisban" legyen.

    Nálam erre példa, hogy pl. 900mV alá ha megyek, akkor példa kedvéért egy 2500-2600-as beállítás esetén 2400MHzre is beesne az órajel és alapvetően csak 2500 körül lenne.
    HA 900-965mV-ot állítottam be, akkor 2550 körül volt, de inkább 2525-2545 között. A lényeg itt az, hogy nem boostolt fel 2580+MHz-re, mert ahhoz az MPT-ben beállított feszültség esélyesen kevés!
    Ha pedig 965mV fölé mentem, akkor mindig volt vmilyen jelenet, ahol felboostolt a 2600MHz környékére és összecsuklott. Ezt kell elkerülni.

    EZT a finomhangolgatást minden egyes drivernél ki kell tapasztalni!!! Úgy kell venni, hogy ez a voltage/frequency curve editor :U

    AuraSync:
    Van játék, ami Intel procival jobb, van játék ami AMD-n.
    Az 5xxx ryzen szériával már inkább több játék van, ami AMD-vel jobb, mint Intellel (11xxx érkezése majd ezen változtathat).
    Aki csak xy játékkal nyomja megnézi melyik a jobb oda és megveszi azt, vagy pénztárca dönt.
    Videókártyák terén ugyanez van, ha xy játék amivel 90%-ban játszol jobb nvidiával, akkor azt érdemesebb venni, ha meg amd-vel, akkor amazt, de lehet h a végén a pénztárca dönt egyik-másik mellett.
    Van olyan eset, amikor kb mindenben dominál egyik a másik felet, de nagyjából minden procinak/videókártyának megvan a helye mind árban, mind teljesítményben az árpiramisban.

    A linkelgetett külföldi tesztek java része miután mélyebben beleásod magad a dolgokba, rájössz h FELÜLETES. Elég sok gamersnexus, hardwareunboxed, jayz2cents és társait nézek, és még a mélyebb verziók sem mondanak el teljesen mindent. Erre így 5db RTX 3070, 1db rx 6800 és 1db rx 6800 xt tesztelgetése után jöttem rá.
    Ezek már mint a droidok gyártják a tartalmakat, elfityegnek 1-2 napot a kártyával aztán kövi témára kell menniük. Egyszerűen nincs értelme elmélyülniük jobban a napi használatokban, mélyebb finomhangolgatásokban, egyszerűen túl sok idő, egyszerűen minimális a hozzáadott értéke és én ezt teljes mértékben meg is értem.
    Szóval az összes teszt felületes vmilyen szinten. A hajadra kenheted a teszteredményeket ha nálad nem azt produkálja.
    Mi fog számítani a végén? Az, hogy mit mutat a teszt? Kétlem. Az fog érdekelni h hogyan muzsikál a gépedben amit vettél. Kiinduló-pontnak jók a tesztek, aztán élesben kiderül a sok kis apróság is, legyen az pozitív vagy negatív.

    Fanatikuskodással itt szerintem nem lehet senkit sem vádolni (sokan pont nvidiáról váltottak), de szép h te kezded a kötekedést és még neked áll utána feljebb. Láttam másik topicban is hoztad a formát, szóval kicsit nézz magadba, lehet nálad van a hiba. Én is jártam már így másik topicban, ott nem bennem volt a hiba :DDD

    Tuningra és benchmarkra áttérve. Itt megint csak neked nem tetszik, hogy benchelgetnek az emberek mert ez nem a te stílusod annyi ideig mint ahogy mi hasonlítgatjuk egymás e-péniszét. Persze, fejtsd ki nyugodtan a véleményed, csak na...

    CPU-hőfokokra is rátérve. Világ legjobb léghűtése Noctua NH-D15 vagy D15S. Nekem ez van a 8700K-n ami deliddelve is van, tehát -15 fok a gyárihoz képest.
    Teljes 100%-os terhelésen szépen tartja tuning mellett (5.2ghz all core sok-sok fesszel) a teszem azt 85 fokot (egyébként 65fokon használom 4.7ghz-en), és szépen hozza a netes tesztekben látható hőfokokat a hűtő. Eddig minden szép rózsaszín :)
    Meddig is vannak a netes tesztek?! 15perc, jobb esetben 30percig mérik a hőfokokat, mert ugye "beállt" a hőfok.
    Ez nálam is így van, csak akkor miért van az, hogy 45-48 perc elteltével egyszer csak ugrik 8-9 fokot a hőmérséklet 93 fokra (ami már soknak számít, bár a 85 is :D ), és utána ezt fogja tartani?! Lehet van az +13 fok is, 3 éve teszteltem ki, nem emlékszem pontosan, de 3ból 3szor előfordult és nem, nem melegedett el a gépházban a levegő, mert jó a szellőzése!
    Utánaolvasva elvileg ezekben a hőcsövekben gázok vannak ami az alján felforr és gőzként felszökik, ott lecsapódik, majd folyadékként visszacsorog lentre és kezdődik előlről. Ha viszont túl magas lesz a hőmérséklet, akkor már nem tud a párából folyadékká visszacsapódni és elszáll a hőfok.
    Mai napig nem találtam olyan procihűtős review-t, ahol idáig eljutottak volna (bár tény h elmúlt 3 évben nem is kerestem már), szóval röviden tömören ennyit a világ legjobb léghűtéséről ha tartósan nagy terhelésnek tennéd ki (hiába hozza hőfokokban az aio-k szintjét is). AIO-val és custom loopokkal nincs tapasztalatom, de ott meg a víz melegedhet el nagyon ahogy olvastam, de nem értek hozzá, szóval nem ítélkezem.

    Nálam ez a procihűtős téma volt az egyik ilyen első felismerés, hogy igenis felületes az összes review, az meg hogy végignézz 10+ netes review-t mert hátha a 11.-nél ott lesz vmi ici-pici extra infómorzsa hát elég időrabló...

    Úgyhogy ez van, el kell fogadni ezt is, meg el kell fogadni azt is, hogy nem kell mindent elhinni a netes teszteknek/youtubereknek. Erre is jó példa egy hitman 3 teszt. Jan. 25-ödikén jött ki talán az új amd driver. Van feltöltve jan. 28as videó, amiben hitman 3azik a srác side by side 6800 xt és 3080-assal, és FIXEN még a régi driverrel (mert kevés a különbség), csak ez sincs leírva sehova, mert az újjal +10% fps... És akkor több százezres tömeg lehet ez alapján ítélkezik tévesen... Tök gáz az egész.

Új hozzászólás Aktív témák