Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz koxx #4926 üzenetére

    Láttam, hogy már javulhatna pár cím alatt az fps egy újabb sokmagos procival, de ami bevált és üzembiztos, azon nem érdemes változtatni amíg tényleg nem zavar vmilyen limitációja.

    Két ismerősöm is megszívta, hogy hibás alaplapot kaptak első körben, egy harmadik ismerős hibás tápot, egy negyedik pedig hibás memóriát. Nincs kedvem felülni egy ilyen "vonatra".

    Egyébként direkt brutálisabb alaplapot vettem, tehát egy 9900K vagy 9900KS-t simán elbír a VRM-je (pont akkoriban jelentek meg horror áron), csak őszinte leszek, mire igazán kevés lesz a 6/12, és kellene majd 8/16, addigra sokkal jobb 8/16-osat kapok újonnan (9900K úgyis tartja majd az árát használtan is), szóval legközelebb esélyesen kompletten megy alaplap+proci (ddr5 esetén memória is), és lesz helyette másik rendszer. Mivel IPC-ben a 9900K is ugyanazt tudja + órajelben is (a 8700K-m deliddelt + rézkupakos és 5.2GHz-et megy 6/12esként, 5.3GHz-et 6/6-osként, csak bőven jó nekem 4.7GHz-en még most is), ezért egyébként kétségeim vannak afelől is, hogy olyan hú de értelmes fejlesztés lenne-e +33% extra mag/szálszám (esélyesen nem sokáig). Ahhoz, hogy most meg szotyizzon az extra 2mag/4szál, teljesen felesleges költekezni, kivétel ugye pár játékeset, ezek is csak a mostani csúcskártyáknál merülne fel. Egyébként nem terveztem 6800 XT-vel csak sima 6800-assal vagy 3070-essel, de ahogy nőnek az árak és nem igazán jön készlet, a végén marad, persze van az az ár, amennyiért elmehet, ezért is van hirdetésben.

    Túlárazott 5xxx ryzent nem vennék, non-K 10700-assal szemezgettem pár hete (hardveraprón van olcsón), az all core 4.6GHz-re állítható Z-s alaplapban, de annyira minimál upgrade-nek érzem, ill. ahogy korábban is írtam jó az ami van, hogy sztem még 1-2 évig maradok a popsimon és max. gpu-t cserélek. Persze ha minimál ráköltéssel lehetne 3 éves konfig helyett 0km-es, akkor azért az új felé fordul a kacsacsőr.

Új hozzászólás Aktív témák