Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz BullKoxa #14727 üzenetére

    A golden-chip 6800 XT-m 1000mV 2400-2500MHz 2150MHz FT-al lefutott Time Spy-ban, de későbbi driverekkel már nem mindig, és játékokban is volt h problémám volt, végül még az 1018mV sem volt teljesen stabil minden játékban ekkora frekivel, a kövi lépcső sztem 1031mV, na ott minden futott atomstabilan már.

    800mV mellett 1950-2050MHz lehet a teteje :F (nálam legalábbis 800mV mellett 2000MHz-en kaparászik a ref 6800 XT, de 2050MHz-en már összecsuklik, viszont ez gyári-hibás chip)
    850mV-on vhol efelett kéne tudnia vmennyivel, de ami volt nálad esélyesen 2200-2300MHz-es tartomány, az fixen sok.

    Tesztelgesd, aztán úgyis meglátod xy játékban is stabil-e, ha nem, akkor vagy feszt növelsz +1 lépcsővel, vagy min-max frekit csökkentesz mondjuk 25-25tel.

    Celithrandi:
    CSAK G-Sync-es kijelzőn tudtommal cumi van AMD kártyával, nem lesz rajta Freesync. (kérdés h elmúlt években ez változott-e, az én PG279Q-m fixen nem tudja a Freesyncet)
    Freesync-es kijelzővel működik mindegyik AMD kártya, és bizonyos típusok G-Sync-compatible darabok, na azokon működik a G-Sync is Nvidia kártyával.

    Tehát ami úgy G-Synces kijelző h Freesync is megy rajta, az alapvetően egy Freesynces kijelző, ami tudja a G-Syncet, MERT az IGAZI G-Sync, az egy hardveres megoldás (+50ezer Ft feláruk volt ezeknek anno), míg a Freesync, és a Freesync-es kijelzőkön a G-Sync (= G-Sync Compatible), az egy szoftveres megoldás.

    Ami fontos ezeknél, hogy milyen tartományban megy a "sync", de alapvetően 60fps ha nincs meg, mindegyiken akadósnak fogod érezni, de 60-100fps között szépen segítenek, afelett meg kb. felesleges, bár játéka válogatja. GTA V-on nagyon sokat dob a dolog pl.

    Én egyébként nem vagyok ezügyben up to date, és ez a topik nem is erre van, hogy ezt megválaszolja, ezért kértelek h megfelelő topikban folytasd a fejtágítást, mert ez ide OFF-Téma, megvan a külön topikja.

    [ Szerkesztve ]

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz BullKoxa #14727 üzenetére

    Érdemes azért jól belőni 1V-ra! :K
    Veszítesz kb ~4-5% -ot a benchekben a maxi OC -hoz képest viszont a sok órás játékok alatt is hűvös marad így a gép többi elemét sem fűti fel.
    Gamek alatt meg amúgy sem mondod meg hogy most ~2325 vagy 2600-on ment a gpu, viszont a HS ~30 fokkal is kevesebb lehet.

    Én is így használom:
    1V @ 2275-2375 , 2150FT

    [ Szerkesztve ]

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Új hozzászólás Aktív témák