Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz DarthSun #79663 üzenetére

    Ha már hálózatkezelés.
    Most, hogy kezd összeállni az Athlonos rendszer a TI4200-al, abba a problémába futottam, hogy ezen még csak USB 1.x van, abból is csak 1 szabad az egér mellett. Tehát 1MB/s.

    Gondoltam egyet és tettem bele hálókártyát. RTL8139 chipes 1998-ból.Accton Technology Corp. MAC-e van, jelentsen is bármit. Vastag fényes hátlap gravírozott feliratok 3db státusz LED, aranyozott csatlakozók. Felismerte alapból, de mégse kapott IP címet a routertől. Aztán valami másik driverrel, se, pedig villogtak a LED-ek és a routeren is, de Wireshark-al nézve csak kimenő adatcsomagok voltak, semmit nem vett.
    Végülis egy másik slotban elindult, kapott IP-t és lehet pingelni.

    File megosztás már régen is ment. XP-98 és Win7-XP közt is. Most viszont Win 10 lenne a másik oldal.
    Valamikor tavaly már valahogy legacy protokollok manuális hozzáadásával részben működött is a megosztás.

    Most viszont mellőzném ezeket az SMB 1.0 meg a többit.

    Keresek valami third party TCP/IP-s file transfer megoldást.
    Egyszerű, fapados. 1db mappát elég lenne megosztani, elérni, amikor fut a kliens/szerver.
    Ami kizárt: felhő, onedrive, gdrive. Az fontos, hogy a hálózati infrastruktúra és az adatok a lakáson belül maradjanak.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák