Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz quailstorm #67400 üzenetére

    Azért nem tudtak teljes értékű emulációt beletenni, mert valamennyire máshogy működnek. Nem az alapelvekben, hanem a kivitelezésnél. Pl. SC55/88-ba hiába is teszed bele az MT-32 hangszerbankokat, a generálás még abból kicsit más paraméterekkel történik, meg más a hangszerkiosztás is. Emiatt sose fog ugyanúgy szólni.

    A VA-ba meg szerintem simán tudtak volna normális MT-32 emulációt tenni. Azt gyanítom, hogy csak az SC55/88-at érte meg nekik emulálni, azokban meg van MT-32 emuláció, és igaz, hogy nem tökéletes, de a Roland úgy volt vele, hogy nem csak szerintem, de szerintük is tök elégséges, ezzel érik be a skacok, ha játszani akarnak. Egyszerűen szerintem nem érte meg nekik +1 termékre külön emulátort fejleszteni, meg karban tartani, biztosan úgy ítélték meg, hogy nincs kellően nagy piaca, azt a pár retróőrültet, akinek 195%-ra pontos emuláció kell, nem akarták kiszolgálni (főleg, hogy mindössze pár tucat DOS-os játék támogatta, és ezek közül a legtöbb jól szól General MIDI Sound Canvassal is). Vagy úgy voltak vele, hogy azok majd használnak Munt-ot arra a nagyon kevés számú DOS-os játékra, amik tényleg csak MT-32-vel szólnak jól.

Új hozzászólás Aktív témák