Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz pat86 #507 üzenetére

    Azért nem akarok belemenni az engem érintő részletekbe, mert egyrészt ez már meglehetősen magán jellegű problémákat feszegetne, amivel természetesen senkit nem akarok terhelni, bőven elég nekem ez a teher. :). Másrészt lehet, hogy te is másképp éled meg ezeket a valós (?) élet dolgait és én is máshogy teszem ezt.

    Az élet annyira bonyolult, vagy inkább annyira összetett dolog, hogy a közülünk legkiválóbbak sem értik még csak a töredékét sem. Nekem sem rég nyílt ki a szemem, azt hiszem, hogy nekem ehhez egy trauma kellett. De eddig legalábbis úgy gondolom, hogy többet köszönhetek neki, mint amennyi kárt okozott azzal, hogy felnyitotta a szemem. Nem tudnám, és nem is próbálom meg elmagyarázni, miről van szó, mert szavakba önteni nem lehet, mint ahogy egy érzést sem lehet elmondani, elmesélni, csak megtapasztalni. Ez a valami is hasonló jellegű. Természetesen körbe lehet írni, de kb olyan, mintha valakinek el szeretnéd mesélni milyen íze van a somlóinak, és az a valaki még soha nem evett somlóit. Egyszerűen lehetetlen. Úgy gondolom, hogy félelmetesen keveset tudunk önmagunkról, erről a világról (ha ebben a formában létezik egyáltalán). Talán igazam lesz, amikor azt állítom, hogy az álmainknak sokkal nagyobb szerepe van, mint amennyit jelen pillanatban tulajdonítunk neki.

    "Jó lenne tudni azokat az okokat.
    Engem zavar, ha sok hülyeséget álmodok és nem értem mit jelent, miért álmodom. Mivel nem tudok vele mit csinálni foglalkoznom sem kellene vele, de meghatározza az ébredésemet. Nem jó majdnem mindennap rossz érzéssel kelni. "

    Nem ébrednél rossz érzéssel, ha tudnád kezelni, értelmezni az álmaid. A kusza álmok kiegyensúlyozatlan, célt tévesztett, vagy inkább önmagát kereső és megtalálni akaró embert takarnak. Az első, hogy ezt az egyensúlyt önmagadnak megtaláld, és elérd. Ha ez megvan, csak akkor mehetsz tovább. Biztos, hogy problémáid vannak, és nem is kevés. Az, ha ezek elől menekülsz, félrerakod, csak ideiglenes megoldás, de felgyülemlik, magad előtt görgeted és soha nem szabadulsz meg tőlük. Csak akkor, ha erőt veszel magadon, egyszer és mindenkorra pontot téve a dolgokra. Nem szégyen tanácsot kérni, ha te magad nem boldogulsz, nem találod a megoldást. Mindig van megoldás. A rossz megoldás is jobb a még rosszabbnál...Sokszor az ember tudja is, hogy mit kellene tennie, de nem meri meglépni. Pedig csak így lehet előrébb jutni. Gondolkozz el ezen. És legyél határozottabb.
    Üdv.
    ;).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák