Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SOAD19

    addikt

    válasz Mercutio_ #3662 üzenetére

    Köszi!
    Nem vettünk a szerződésbe ilyesmit, annyira nagy gyakorlatom nincs még ilyesmiben, mivel ez a 2. munkahelyem, meg ezt, inkább komolyabb cégeknél, multiknál tudom elképzelni, nem ehhez hasonló maszekoknál. Szerintem egy ilyen felvetés lehet azt eredményezte volna, hogy jó, akkor kérem a következőt...
    10 hónapja vagyok a cégnél. Anno állásinterjún a bérigényemre, azt mondtam, hogy olyan 120-130k kezdő fizuért is már elvállalnám az állást, majd, hogy konkrét legyen 130-at mondtam. Erre első nap mikor mentem melóba, a munkaszerződésben már 120k szerepelt. Rá is kérdeztem, hogy nem 130k-ban maradtunk, mert én úgy emlékszek. A főnök, erre azt mondta, hogy ennyi, de nyugodjak meg, ha látja, hogy jól dolgozok, beválok, akkor sokkal több is lesz ez, csak nem akar befürödni. Tudom, jó duma. :D A sofőrködéses témánál meg az volt, hogy az adott napon mikor a leépítés volt, aznap reggel a tárgyalóban volt egy meeting pár embernek köztük nekem is, ahol elmondta, hogy sajnos drasztikus leépítést kell meglépnie, mert egyszerűen nincs kereslet a termékünkre, és nem tudja finanszírozni az emberek bérét se. Elkezdte sorolni, hogy ki marad, és ki nem. Végül 13-an maradtunk, és ekkor mondta, hogy nekem kell majd a céges mikrobuszt vezetni. Örültem, hogy nem rúgott ki, nem is lett volna merszem felhozni, hogy örülnék egy kis plusz pénznek cserébe.
    Igen, természetesen nem úgy vezetném elő a dolgot, hogy 200k kell, hanem ahogy Te is írtad, megérdeklődném, hogy hogy értékeli az eddigi hozzáállásom, és ha elégedett, akkor jöhetne, hogy mennyire is volt megelégedve, és azzal arányosan emelhetne a fizetésemen. :)
    Már most fel vagyok készülve mindenre, arra is, hogy elhajt, hogy sajna még mindig nem megy annyira jól a cégnek, hogy adhasson egy kis plusz pénzt. Ez jó ötlet, hogy ha nemet mond, akkor kérdezzek rá, hogy mikor térhetnénk vissza a dologra.
    Van egy laborféleség, ami régebbi készülékekkel van felszerelve, de nem nagyon kell használni őket, vagyis nem adnak semmi feladatot, amiért használni kellene őket. Csak úgy mutatóban vannak gyakorlatilag.
    A "rutinos szaki"-nak azért nem olyan rossz a fizetése, legalábbis, ahhoz képest, amit én kapok. (200k feletti nettó + albérlet + hétvégi hazajárás finanszírozása + céges autó + esetleges jutalom ) És "csak" technikusi képesítése van, persze a gyakorlat a lényeg.
    Ha nagyon azt látom, hogy fizetésemelésre nem nagyon lehet számítani, még hosszabb távon se, akkor tényleg keresni kell másik melót, mert így, azért ez a fizetés, annyira nem sok. Raktárosként kaptam 115k-t.

    (#3660) djgeg Megpróbálkozok, aztán kiderül.

    (#3664) Agostino Jól gondoltad, ma jó lett volna rákérdezni, de nem jött ki a lépés, oda volt a főnök.

    Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

Új hozzászólás Aktív témák