Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • picuri911

    újonc

    Szeretnék megkérdezni pár dolgot.
    Pályakezdő vagyok, és felvett egy cég hírlap kihordási munkára. Napi 4 óra, a hét minden napján, kivétel a vasárnap.
    Sajnos a támogatási pénzekről már lecsúsztunk, a következő támogatás amit megkaphatnék mivel pályakezdő vagyok csak jövő év februárjában lesz. így egy olyan lehetőséget mondott számomra a főnököm, hogy alkalmi munkavállalóival szerződtet engem addig. Ez azt jelenti gondolom hogy egy hónapban 15 napot dolgozhatok. De nekem ennél jóval többet kell dolgoznom, mert csak a vasárnapok maradnak ki. A többi napon mindegyiken van munka.
    És azt szeretném megkérdezni hogy ilyen esetben arra a 15 napra a cég fizeti a járulékok befizetését, de a fennmaradó napokon, amikor nem vagyok bejelentve akkor nekem kell? A másik dolog pedig az hogy a munkanélküli segélyt csak akkor kaphatom meg ha van 365 napnyi ledolgozott munkám. De így hiába dolgozok egész hónapban ha csak 15 nap van elkönyvelve. mit tegyek?
    És még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha idead egy olyan munkaszerződést amelyen az áll hogy 2 évig akar engem foglalkoztatni, és én aláírom a papírt akkor nem is hagyhatom ott , mondjuk pár hónap elteltével, mert találok egy értelmesebb munkát? akkor muszáj ott maradnom 2 évig? vagy kiléphetek de nekem kell fizetnem egy csomó pénzt a cégnek?
    Nem szeretnék minden reggel hajnali 3-kor felkelni 2 éven keresztül és kihordani az újságot. havi 36 ezer forintért. Mert úgy gondolom hogy informatikusként magasabb pozícióban is tudnék munkát találni és napi 8 órásat több pénzért. És ezért lehet otthagynám a céget. Még csak tegnap kezdtem, ezért még mielőtt aláíratna bármilyen papírt is velem szeretném megkérdezni a véleményeteket erről a dologról. Most jól jön még ez a kis pénz is, de ha válthatnék jobb munkára akkor szeretnék élni a lehetőséggel. Pályakezdőként még nem volt semmilyen tapasztalatom.

  • djculture

    félisten

    válasz picuri911 #1 üzenetére

    Szerintem nem leszel te ott bejelentve 1 napra se, az ilyen kihordási munkák ilyenek. Zsebbe megy az egész csak etetnek, utánad semmi se fognak fizetni. Ráadásul nem óraszámba megy az egész hanem darabszámra.
    Én még nem láttam olyan újság/szórólap kihordó céget aminek a végén lévő kihordó droidokat normálisan bejelentették volna. Nem is érné meg, a havi 36 ezerért támogatással együtt is simán 40k-t befizethetne utánad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák