Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkgabor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Vettem egy bliszter Ikea fehér LADDA akksit. AA HR6 1,2 V 2450mAh.
    A csomagoláson nincs töltési időre vonatkozó adat.
    Hogy kell kiszámolni, hogy hány órán át kell feltöltenem?
    Régi fajta Energizer töltőm van (nem gyorstöltő). Töltő tulajdonságai:
    Input: AC 220V-240V ~ 50/60 Hz 6W
    Output: DC 1,4V 170 -200mA x2(AA)

  • kkgabor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Fehér vagy sárga LADDA aksit javasoltok a következőkbe:
    -kisrádió
    -zseblámpa
    -vérnyomásmérőgép

  • kkgabor

    csendes tag

    Sziasztok! Az eddig kapható LADDA IKEA újratölthető AA és AAA aksikat lehet még valahol megvásárolni/megrendelni?
    Az IKEA honlapon az "új LADDA" néven szereplő szürke tölthető elemek mit takarnak, mennyire hasonlatos az elődjükhöz? Van valakinek már tapasztalata vele?
    Illetve nem tölthető alkáli elem (AA és AAA) szintén nem kapható már az Ikeában, pedig ez bizonyult legtartósabbnak nekem. Helyette melyiket ajánlanátok?

  • kkgabor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Pár hónapja sikerült vennem az utolsó darabok közt az Ikeában egy KVARTS töltőt és úgy néz ki, az összes Made in Japan LADDA akkuimat "tönkre vágta".
    Nagyon elvagyok keseredve, eleinte sok akkut kipróbáltam, de a Japán LADDA totálisan túlszárnyalta mind, így kizárólag ezt a típust használom.
    Töltéshez volt/van két egyszerű "lassú töltőm". Tökéletesen működött vele a LADDÁK töltése. A feltöltéstől számítva az akkuk még fél év után is "Ready to use" állapotban voltak annyira, mintha közvetlenül fényképezés előtt töltöttem volna fel őket! Mivel legalább 8 évesek a töltőim, a biztonság kedvéért beszereztem egy újat, a topicban ajánlott KVARTS-ot.
    KVARTS-al az egyik szettből az első töltésnél látszólag feltöltötte a Laddákat, de a fényképezőgép be se kapcsolt vele. Kiderült a 4 közül 2 akkut "tönkre vágott". (A "tönkre vágott" szót így értem: Nem kapcsol be vele a fényképezőgép, zseblámpába még gyengén világít, de pár óra alatt lemerül.)
    A fényképezőgép elindítására alkalmas 2 Laddát és a többi szett Laddáim később megint feltöltöttem a KVARTS-al. Ekkor még bekapcsolt vele a fényképezőgép, de másnapra lemerültek az akkuk. Az olvasásra és munkára használt lámpáimban sem jobb a helyzet KVARTS-os töltés után gyengén világítanak és gyorsan lemerülnek a Laddák. Ezek után nem merek a KVARTS-al tölteni.
    A "lassú töltőimmel" töltöm azóta, de a helyzet tovább rosszabbodik. Az egyik szettel feltöltve be se kapcsolt a fényképezőgép. Egy másikkal éppen, hogy bekapcsolt, de jelzi, hogy mindjárt lemerül az akku.
    Most a zseblámpáimmal merítem le a Laddákat és a "lassú töltővel" szándékozom tölteni, remélve, hogy életre kel. Nem tudom mi lehet a baj. Talán rossz a KVARTS? Vagy hiba volt a korábban lassú töltővel töltött akkukat gyors töltővel tölteni? (Az összes LADDA nem használódhatott el egyszerre, mert folyamatosan vásároltam és vettem használatba őket. A két lassú töltőm se romolhatott el egyszerre. És a régi fényképezőgépembe is kipróbáltam az akkukat, a helyzet változatlan így a gép se lehet rossz. Speciális töltővel rendelkező ismerősöm nincs a közelbe, hogy a Laddákra egyenként ránézzen.)

    Mi történhetett, mi okozhatja a hibát? :F Használhatóvá lehet-e tenni az említett Laddákat?
    Illetve, amíg nem tudom mi a baj megbízhatóan működő töltőre és akkura van szükségem fényképezéshez. Milyet ajánlotok?
    Töltőből nagyon határozottan "lassú töltőt" szeretnék! (Nyugodtan töltse 16 órán át az akkukat, lényeg, hogy fél év múlva is legyenek az akku szettek "Ready to use" ha hirtelen váratlanul kellenek nagyobb használatra.)
    Akkuból pedig nem sok alternatívám maradt. Nem szeretnék a Japán LADDA "alá menni". Az Ikeában a szürke 2450mAh Laddákon már Made in Sweden felirat van. Gondolom ez már nem azt produkálja, amit használtam. Lehet érdemes külföldről beszerezni a Japán Laddákat? Vagy akkor inkább Eneloop? A fekete Eneloop PRO-ból látok 2500mAh AA akkukat, ami elvileg a fehér Japán 2450mAh Laddáimnak megfelel. Egyéb hasonló alternatíva?

  • kkgabor

    csendes tag

    A Lidlben most kapható Tronic alkáli elemekről van valakinek tapasztalata? Vajon van annyira megfelelő, mint az Ikea alkáli elem, amíg kapható volt?

Új hozzászólás Aktív témák