Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktor911014

    újonc

    Sziasztok! Október 5-én akartam vásárolni tőle egy PS5 konzolt (https://hardverapro.hu/apro/ps5_bontatlan_horizon_forbidden_west_jatekkal/hsz_1-50.html). A 250.000 ft-os vételárat előre utaltam 13:00 körül, aznap nem történt meg a feladás, mivel elmondása szerint 18:00-ig lehet a postán csomagot feladni és a "kolléganője" 17:10-18:00-ig nem került sorra.
    Mivel aznap cserélte a telefonszámát, így számomra gyanús lett (egyébként hardveraprón vásárolta a telefonszámát is, egy képet csatoltam). A délután folyamán egy ismerősöm szintén felhívta, hogy budapesti átvétellel érdekelné a konzol, ő azt a választ kapta, hogy a budapesti átvétel nem lehetséges, mivel Szegeden van gép, de természetesen postázni tudja a vételár átutalást követően. Még aznap este felhívtam és elmondtam neki a vele kapcsolatos aggodalmakat, mindezt kulturált módon, elfogadható magyarázatot keresve a vele szemben álló tényekkel. Azt az ígéretet kaptam pü-ben és telefonon is, hogy a következő délben újra megy a kolléganője a postára. Másnap 13:30 körül újra hívtam, a feladás természetesen nem történt meg, ekkor kértem, hogy utalja vissza a vételárat, amire azt a választ kaptam, hogy pénzmosás gyanújának elkerülése érdekében erre csak 72 óra múlva lesz lehetőség. Ilyen szabályozást mivel nem ismertem és mivel két magánszemély közötti adás-vételről beszéltünk kértem ismét, hogy azonnal utalja vissza a vételárat vagy küldje el a terméket. A visszautalástól elállt ismét a pénzmosás gyanújának elkerülése érdekében, a csomagfeladástól szintén elállt arra hivatkozva, hogy bizalmatlan vagyok és szeretne személyesen találkozni, amit elfogadtam. Október 8. 11:00-ra beszéltük meg a személyes találkozót, ezt másnap, október 7-én lemondta, arra hivatkozva, hogy a rengeteg megkeresés okán áru beszerzésre indul, de még aznap visszautalta a teljes vételárat Toro Eszter számlájáról. Remélem a többi károsult esete is hasonlóan zárul.

Új hozzászólás Aktív témák