Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz szaszlaci #8927 üzenetére

    Terület? Azt centivel leméred, kész.
    Térfogat? Feltöltöd vízzel, majd leméred ami belefért, kész.
    Kevésbé gyakorlatiasak térfogatot is számolhatják centivel méricskélve, de Öveges professzor azt nem díjazná...

    Inv1sus: nekem van egy félig körberajzolt Strogg fejem... a korábbiakat nem fogadták el, mert a részletek elég gázosak 50px-en. Én is vmi "Vizion"-osabbat fogok kitalálni, csak 2 hete ez az első nap ami fullra szabad, nem ülök géphez... :)

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz szaszlaci #8929 üzenetére

    "Vízzel egy fadobozt?"
    Nyuszi vagy McFly? ;] Akkor legyen liszt, homok, akármi... :K
    Mondjuk én lemérném, és kiszámolnám...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz szaszlaci #8933 üzenetére

    Lerajzolod pl. papírra méretezve. Majd fel kell bontani mértani alakzatokra: téglalapra és háromszögre. Ezekkel már lehet számolni. Én továbbra is vízzel feltölteném, és kész... mi baja lehet ha 2 percig vízhez ér? esetleg fóliázni? ehh... vííííz!

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz szaszlaci #8935 üzenetére

    Őszintén: fogalmam sincs. 1 cm magasan megtöltöd homokkal, azt leméred a több csak szorzás. Már rég készen lenne.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Wyll

    őstag

    válasz szaszlaci #8935 üzenetére

    Persze hogy van.
    Én a Histogram panelt használtam hozzá (Windows ► Histogram).
    Először nyomtam egy Image ► Adjustments ► Threshold... műveletet a képre (Threshold level = 255), így csak két szín maradt a képen: fekete és fehér, így a hisztogramon is csak két függőleges vonal maradt, egy-egy a bal meg a jobb végében (fehér ill fekete). Bár ez tulajdonképpen nem feltétlen szükséges a művelethez.
    Na, most a hisztogramot (a jobb felső sarkából lenyíló beállítópaneljével) átállítod Expanded view módra, ill bekapcsolod még a Show staistics pontot is. Így mutatni fogja neked, hogy a hisztogramon egérrel kijelölt tartomány konkrétan hány pixelt jelent a képen, és hogy az mekkora százaléka a képnek. Tehát fogod, belekattintasz a hisztogram közepébe, és kihúzod jobbra a kurzort, kijelölve így az egész jobboldali tartományát, benne a végében a feketéket jelképező vonallal:


    A fekete pixelek aránya: 57,72%

    Ha a Threshold műveletet elhagyod, akkor az élsímítás (antialiasing) miatt a folt határán lévő szürkeárnyalatos átmeneti pixelek közbenső "szőröket", icipici függőleges vonalakat fognak okozni a hisztogramon, és te döntheted el, hogy mennyit akarsz belőlük kijelölni egérrel. De ez szerintem max. tizedszázalékos eltéréseket fog okozni a kapott eredményben, mert nagyon kicsi az arányuk a kép össz pixelszámához képest.

    Megjegyzésnek annyi, hogy egyet kell értsek a többiekkel: tudom milyen, mikor az ember elhatározza, hogy most ő megméri géppel a cuccot, és nem akar engedni az elhatározásából, de aztán a végén általában rájön, hogy a sok nyűg helyett lett volna sokkal egyszerűbb, hétköznapi mód is ;)

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • BonFire

    veterán

    válasz szaszlaci #8941 üzenetére

    Már most nem azért, de nem veszed észre, hogy ez egy Photoshop topic, nem pedig matematika??? Többektől is kaptál már gyakorlatias tanácsot, hogy hogy tudnád kiszámolni, de neked ez sem jó, meg az sem. És mindig meg tudod magyarázni, hogy valamit miért nem lehet megcsinálni, ahelyett, hogy csinálnád. Az nem Photoshop probléma, hogy egy telefonnal fényképezett, nagylátószöggel lekapott, szerteszét torzult fénykép alapján meghatározzuk egy alakzat térfogatát. Erre keress maketfórumot, ha ezek a tanácsok nem felelnek meg.

    Pont! :W :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz szaszlaci #8951 üzenetére

    "BonFire: és te nem veszed észre, hogy a kérdésem nem matematikai volt? Konkrétan egy képen a fekete pixelek számát kellett megszámolni Photoshop segítségével."

    Nem igaz! Te a képen szereplő láda térfogatát akartad velünk kiszámoltatni, az pedig matematika. És emellett a Photoshop sok dologban a segítségedre lehet, de többet érsz egy mérnöki tervezőprogrammal, amiben lemodellezed, mert az köbmilliméterre megmondja neked a térfogatát. Erről ennyit. Amúgy miféle fekete pixelekről beszélsz? Először ezt a képet linkelted:

    Ez volt a kiindulási alap.

    "Bocs ViZion, csak le kellett valamivel reagálnom ezt a nagyképű és antiszociális hozzászólást. Rühellem az ilyet. Tudná, hogy a hangfal építős topikba hányan jönnek pl erősítős kérdéssel.."

    Ez meg már azért a pofátlanság csúcsa, pajtás. Miért nagyképű? Mert olyan tanácsot adott, ami neked nem tetszik? Továbbá ezzel a problémáddal fordulj hangfalkészítő topicba, ezt meg hagy meg azoknak, akik a Photoshoppal kívánnak foglalkozni. Én sem fogok beállítani a hangfalépítő topicodba, hogy megkérdezzem, hogy kell hangfalat Photoshopban megrajzolni.

    Ebben a topicban ez a flém nem divat, és csak azért vagyok most finom és nőies, mert éppen szülinapom van, sokan felköszöntöttek, és boldog vagyok. Mérjél, számoljál, minket meg hagyjál békén!

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz szaszlaci #8966 üzenetére

    Nem tudom mi a problémád, de egyik topicban sem szokták hagyni az ilyen viselkedést. Eddig a PS topicban tevékenykedőkről csak jókat tudok írni, mindig segítőkészek voltak. Lehet velem van akkor a gond? :F

    Ezt meg nem teljesen értem:
    (Amúgy meg röhejes, mikor egy fiatal az öreg szakik hülye stílusát majmolja.)

    Mi alapján tájoltad be az életkorát? Vagy csak azért írod, mert neked nagyobb a rangod? :U

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Új hozzászólás Aktív témák