Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Wyll #8939 üzenetére

    Hálás köszönet a részletes válaszért, megy már. Az arányokat nyilván látom már, csak nem tudtam, merre keressem. Tiszta RGB színeket használok, így könnyű leolvasni.

    Hát a pontosságára én is kíváncsi leszek, holnap kerítek valami szögletes területet etalonnak, aminek hasonló a területe, így a hiba is várhatóan kisebb lesz.

    (Megmértem már közben vonalzóval, le is választottam a felesleges részt, nagyon remélem, így géppel is azonos eredményt fogok kapni. )

    ViZion: ezzel az a baj, hogy tölts meg pontosan 1 centire egy dobozt homokkal. 1 mm tévedés már 10 %, az a végén 28-34 liter közötti eredményhez vezet.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Wyll #8939 üzenetére

    Nos megtörtént a fényképezés, egy 2880 cm2-es lap volt a referencia. Az eredmény meglehetősen pontos (vagy egyformán tévedtem a kézi méréssel is :) ).
    Amit vonalzóval mértem, 1550 cm2, amit pedig géppel számoltam, az 1526 cm2 lett.

    Még egyszer köszönöm a segítséget Neked is és a többieknek is!

    BonFire: és te nem veszed észre, hogy a kérdésem nem matematikai volt? Konkrétan egy képen a fekete pixelek számát kellett megszámolni Photoshop segítségével.
    A sokfajta gyakorlati segítség meg viccnek tán elmenne: töltsd meg vízzel, töltsd meg liszttel. (Bocs ViZion, csak le kellett valamivel reagálnom ezt a nagyképű és antiszociális hozzászólást. Rühellem az ilyet. Tudná, hogy a hangfal építős topikba hányan jönnek pl erősítős kérdéssel..)
    Az ócska képpel mégis sikerült látszólag 2% alatti pontosságot produkálnom.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák