Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz szaszlaci #8935 üzenetére

    Őszintén: fogalmam sincs. 1 cm magasan megtöltöd homokkal, azt leméred a több csak szorzás. Már rég készen lenne.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Wyll

    őstag

    válasz szaszlaci #8935 üzenetére

    Persze hogy van.
    Én a Histogram panelt használtam hozzá (Windows ► Histogram).
    Először nyomtam egy Image ► Adjustments ► Threshold... műveletet a képre (Threshold level = 255), így csak két szín maradt a képen: fekete és fehér, így a hisztogramon is csak két függőleges vonal maradt, egy-egy a bal meg a jobb végében (fehér ill fekete). Bár ez tulajdonképpen nem feltétlen szükséges a művelethez.
    Na, most a hisztogramot (a jobb felső sarkából lenyíló beállítópaneljével) átállítod Expanded view módra, ill bekapcsolod még a Show staistics pontot is. Így mutatni fogja neked, hogy a hisztogramon egérrel kijelölt tartomány konkrétan hány pixelt jelent a képen, és hogy az mekkora százaléka a képnek. Tehát fogod, belekattintasz a hisztogram közepébe, és kihúzod jobbra a kurzort, kijelölve így az egész jobboldali tartományát, benne a végében a feketéket jelképező vonallal:


    A fekete pixelek aránya: 57,72%

    Ha a Threshold műveletet elhagyod, akkor az élsímítás (antialiasing) miatt a folt határán lévő szürkeárnyalatos átmeneti pixelek közbenső "szőröket", icipici függőleges vonalakat fognak okozni a hisztogramon, és te döntheted el, hogy mennyit akarsz belőlük kijelölni egérrel. De ez szerintem max. tizedszázalékos eltéréseket fog okozni a kapott eredményben, mert nagyon kicsi az arányuk a kép össz pixelszámához képest.

    Megjegyzésnek annyi, hogy egyet kell értsek a többiekkel: tudom milyen, mikor az ember elhatározza, hogy most ő megméri géppel a cuccot, és nem akar engedni az elhatározásából, de aztán a végén általában rájön, hogy a sok nyűg helyett lett volna sokkal egyszerűbb, hétköznapi mód is ;)

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Új hozzászólás Aktív témák